38

Oto Apple Watch 5 – mocniej, więcej, lepiej, drogo

To, że zobaczymy dzisiaj zegarek Apple Watch 5 było nawet bardziej niż pewne. Dzisiejsza konferencja nie zawiodła fanów Apple, którzy czekali na kolejną generację urządzenia ubieralnego z serii Watch. Co ciekawego Apple zawarło w tym urządzeniu tym razem? Oto lista nowości:

Przede wszystkim, Apple Watch 5 może pochwalić się pierwszym zastosowanym w tej serii wyświetlaczem Always On, co udało się osiągnąć dzięki technologii LTPO: wyświetlacz może być odświeżany ze „zwykłą” częstotliwością, by zapewnić odpowiedni komfort korzystania z treści na malutkim ekranie. Ale, w trakcie czuwania, wyświetlacz może być odświeżany z szybkością nawet 1 herca (raz na jedną sekundę). Przy tej okazji udało się utrzymać czas pracy urządzenia na poziomie… jednego dnia. Średnio pod tym względem – znowu.

Apple Watch 5 – pierwszy z wbudowanym kompasem

To pierwsze urządzenie ubieralne Apple, które może pochwalić się wbudowanym kompasem – to zaś oznacza, że użytkownik będzie mógł skorzystać z niego za pomocą wbudowanej w Series 5 aplikacji. Choć kompas nie wydaje się powszechnie bardziej funkcjonalny niż chociażby mapy, jest miłym dodatkiem do zegarka. Tak po prostu.

Zobacz też: Podsumowanie konferencji Apple! — wszystkie najważniejsze nowości zapowiedziane na wrześniowej imprezie

Apple zadbało również o bezpieczeństwo: użytkownicy tego zegarka mogą skorzystać również z międzynarodowych numerów alarmowych na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie się znajdą. Wszystko to za pomocą zegarka Apple Watch.

Reszta to kosmetyka – Apple Watch 5 wcale nie zadziwia mnogością nowych funkcji

Apple Watch pojawi się również w nowych wersjach kolorystycznych (w tym w czarnej opracowanej wespół z francuską firmą Hermes). W tym momencie to sprzęt nie tylko dla gadżeciarzy, ale również dla osób, które po prostu lubią mieć na sobie coś modnego i… drogiego. Tak, uważam, że Apple Watch 5 jest sprzętem drogim i gdybym stanął przed możliwością jego kupienia… nie zdecydowałbym się. Po pierwsze – korzystam z Androida. Po drugie… 399 dolarów za zegarek z GPS-em i 499 dolarów w wersji z modemem sieci komórkowej? Cóż, to naprawdę mnóstwo pieniędzy – w Polsce najpewniej cena zamknie się w okolicach odpowiednio: 2000 i 2200 złotych. W Polsce zawsze jest drożej.

Ale jedno zegarkowi Apple Watch 5 oddać trzeba – to po prostu przedłużenie udanej linii sprzętów ubieralnych. Nie jest rewolucyjny (bo jak rewolucyjny może być wyświetlacz Always On?), dodano bardzo przewidywalne nowości. Ale jest coś, na co warto zwrócić uwagę w kontekście tego sprzętu. Pojawienie się nowej generacji urządzenia Apple zawsze oznacza, że starsze modele tanieją. I tak właśnie jest z Apple Watch Series 3.