Apple

Nowy rok, nowy iPad, nowy świetny tablet na rynku

Albert Lewandowski
Nowy rok, nowy iPad, nowy świetny tablet na rynku
8

Nowy iPad jest sporym zaskoczeniem i cieszy to, że producent dodał do niego elementy znane z serii iPad Pro. Co warto o nim wiedzieć?

Nowy iPad z mocnymi nowościami

Producent położył nacisk na naprawdę ciekawe urządzenia. Sam wygląd urządzenia nie różni się zbytnio od tego, co poznaliśmy w przypadku zeszłorocznych modeli. Niestety, firma dalej nie zdecydowała się na porzucenie przycisku Home pod ekranem, a ramki wokół niego są spore.

Na pewno ważnym elementem całości pozostaje obecność systemu iPad OS na pokładzie. Dzięki niemu tablet oferuje spore możliwości, pozwalając szczególnie na skuteczną pracę w wielu aplikacjach. Moim zdaniem dopiero teraz tablety stały się tym, czym powinny być od początku.

Najnowszy Apple iPad został wyposażony w 10,2-calowy ekran Retina zamiast 9,7-calowego z poprzednika. Poprawiono również jasność maksymalną i zwiększono rozdzielczość. Bez zmian pozostaje obsługa rysika Apple Pencil.

Apple iPad dla mniej wymagających

Naturalnie nowy iPad nie jest konkurentem dla serii Pro. Oferuje słabsze podzespoły, jednak w zupełności wystarczające dla większości użytkowników. Szczególnie jeżeli chodzi o używanie go do przeglądania internetu, grania w gry w Apple Arcade, oglądania filmów czy podstawowej pracy biurowej.

Moc obliczeniową dostarcza wciąż układ Apple A10 Fusion. Spodziewałem się tu przejścia na nowy procesor, ale najwyraźniej gdzieś musiało dojść do cięcia ceny.

Apple zaskoczyło mnie dodaniem złącza Smart Connector, które dotychczas było zarezerwowane dla najdroższych modeli.

Ceny Apple iPad

Podstawowa wersja siódmej generacji iPada będzie kosztować 329 dolarów, z kolei do celów edukacyjnych będzie można go kupić za zaledwie 299 dolarów. Wariant z LTE będzie droższy o 130 dolarów. W cenie producent dodaje również rok darmowego Apple TV+. Pierwsze egzemplarze będą trafiać do klientów już od 30 września.

źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu