Apple

Już wiadomo, dlaczego Apple skasował aplikację do lokalizowania słuchawek AirPods. Stworzył własną

Tomasz Popielarczyk
Już wiadomo, dlaczego Apple skasował aplikację do lokalizowania słuchawek AirPods. Stworzył własną
10

W jednej z najnowszych wersji beta systemu iOS pojawiła się funkcja pozwalająca na zlokalizowanie zagubionych słuchawek AirPods.

Jak informuje Wall Street Journal, funkcja lokalizowania słuchawek AirPods została dodana do iOS w wersji 10.3. System aktualnie znajduje się w wersji beta, a więc ta oraz wiele innych funkcji jest poddawanych testom. Stabilne wydanie ma zadebiutować w ciągu nadchodzących tygodni.

Jak ma działać wdrażane przez Apple rozwiązanie? Użytkownik będzie mógł dzięki niemu uzyskać informacje o ostatniej znanej lokalizacji AirPods. Przy czym warto podkreślić, że będzie to dotyczyło nie tyle lokalizacji samych słuchawek, co po prostu etui, w którym powinny się one znajdować. Jeżeli zatem użytkownik jest bałaganiarzem, będzie musiała mu wystarczyć druga z funkcji - emisja głośnego dźwięku z każdej ze słuchawek. O ile nie przyda nam się to w sytuacji, gdy zgubimy je np. w parku, to powinno sprawdzać się w obrębie mieszkania.

Debiut tej funkcji wyjaśnia po części, dlaczego Apple wcześniej usunął ze sklepu AppStore aplikację przeznaczoną do lokalizowania AirPods. Pojawiło się wówczas wiele spekulacji, że firma kieruje się chęcią zysku (użytkownicy, którzy zgubią jedną ze słuchawek, będą narażeni na wydatek). Tymczasem chodziło po prostu o prace nad własnym rozwiązaniem. Firma już postępowała podobnie m.in. przy okazji prac nad autorską funkcją redukującą emisję niebieskiego światła.

źródło: WSJ

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu