Apple

Apple udostępnia aktualizacje iOS, OS X i WatchOS [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Apple udostępnia aktualizacje iOS, OS X i WatchOS [prasówka]
4

Apple aktualizuje swoje oprogramowanie. Do użytkowników właśnie trafił iOS 9.1, Watch OS 2.0.1, a także OS X 10.11.1. W większości nowe wydania wprowadzają poprawki i usprawnienia związane z działaniem, stabilnością i wydajnością systemów. Apple aktualizuje Nie należy się spodziewać rewolucyjn...

Apple aktualizuje swoje oprogramowanie. Do użytkowników właśnie trafił iOS 9.1, Watch OS 2.0.1, a także OS X 10.11.1. W większości nowe wydania wprowadzają poprawki i usprawnienia związane z działaniem, stabilnością i wydajnością systemów.

Apple aktualizuje

Nie należy się spodziewać rewolucyjnych zmian po nowych wersjach oprogramowania Apple. W iOS 9.1 przede wszystkim otrzymujemy nowy zestaw emotikon emoji. Zmienił się również design części przycisków na klawiaturze ekranowej. Ponadto system został przystosowany do nowych urządzeń, jak iPad Pro. Wprowadzono też szereg poprawek i załatano luki bezpieczeństwa. Dodano też nowe tapety na pulpit.

W OS X 10.11.1 zmiany są jeszcze mniej widoczne. Obejmują one m.in. usprawnienia w mechanizmie VoiceOver oraz kliencie poczty e-mail, a także lepsze wsparcie dla Office'a 2016. WatchOS to poprawiona synchronizacja, nowy zestaw emotikon i dłuższy czas urządzenia na baterii.

Opaskę FitBit da się złamać w 10 sekund

Udało się złamać opaskę fitness FitBit Flex. Cyberprzestępcy mogą wprowadzić do niej złośliwe oprogramowanie w sposób zdalny za pośrednictwem Bluetooth, a co szczególnie niepokojące, potrzebują do tego zaledwie 10 sekund. Jak informuje The Register, jest to pierwsza sytuacja, w której udało się wstrzyknąć malware do monitora aktywności fizycznej. na pierwszy rzut oka wydaje się to bez sensu, ale z drugiej strony zainfekowane urządzenie po podłączeniu do komputera może infekować dalej i przyczynić się do większych szkód.

Nadchodzi 18,4-calowy tablet Samsunga

O tablecie Galaxy View mówi się już od jakiegoś czasu. Nowe urządzenie ma mieć ogromny, 18,4-calowy ekran oraz dedykowaną podstawkę a'la Microsoft Surface. Nie wiemy o nim zbyt wiele, choć w sieci pojawiło się kilka fotografii przedstawiających całą konstrukcję. Wygląda na to, że nie będzie ona jakoś mocno wyróżniać się na tle innych tabletów Samsunga.

Twitter uruchamia sondy

Twitter udostępnia funkcję tworzenia sond wszystkim użytkownikom. Niebawem każdy będzie mógł zapytać swoich obserwujących o cokolwiek, tworząc w tym celu specjalny formularz z przyciskami. Póki co ograniczono mechanizm jedynie do dwóch opcji wyboru. Ponadto ankieta może być aktywna wyłącznie przez 24 godziny. Co ciekawe, użytkownicy nie mogą podejrzeć kto i jak głosował. Twórca ankiety ma jedynie wgląd w finalne wyniki po jej zakończeniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMobileiOS