Apple

Apple TV także na telewizorach LG. Jakie modele mogą liczyć na aktualizację?

Kamil Świtalski
Apple TV także na telewizorach LG. Jakie modele mogą liczyć na aktualizację?
36

Na targi CES koreański producent TV przygotował nie lada niespodziankę dla wszystkich miłośników rozwiązań od Apple. Ich telewizory wkrótce doczekają się aplikacji Apple TV!

Aplikacja Apple TV w telewizorach LG: które modele mogą liczyć na aktualizację?

Jak to zwykle bywa w przypadku takich zapowiedzi, kluczowym tematem jest wsparcie dla nowych modeli telewizorów. Na targach dowiedzieliśmy się, że Apple TV trafi do telewizorów LG już w styczniu 2020 i do jej poprawnego działania potrzebna będzie co najmniej wersja 3.0. systemu WebOS. Ale oczywiście to byłoby nieco zbyt proste, dlatego też kolejnym uściśleniem jest kwestia konkretnych modeli.

Zobacz też: LG odkrywa karty. Takie telewizory producenta trafią na rynek w 2020

Takimi, niestety, LG się nie podzieliło. Zapowiedziano jednak, że aplikacja Apple TV trafi do telewizorów które trafiły na rynek w 2018 (i nowszych). Nie liczyłbym tutaj na wsparcie dla sprzętów z najniższej półki, ale mam cichą nadzieję, że przełoży się to na wszystkie modele z matrycami OLED które przez te miesiące zadebiutowały na rynku.

Apple TV na telewizorach LG — są powody do radości!

Nie trzeba sympatyzować z Apple. by doceniać ich platformę Apple TV pełną filmów i seriali do zakupu / wypożyczenia. Częste promocje i wysoka jakość tamtejszych materiałów to mocna karta przetargowa, ale nie można też zapominać o wiążącym się z aktualizacją wygodnym dostępie do platformy Apple TV+. Choć część modeli telewizorów LG doczekała się jesienią wsparcia dla AirPlay2 (pozwalającego m.in. na klonowanie ekranów w obrębie ekosystemu Apple czy właśnie strumieniowanie filmów i seriali z Apple TV+), to dedykowana materiałom wideo na życzenie od Apple program będzie dużo większym usprawnieniem, z czego doskonale zdają sobie sprawę m.in. właściciele telewizorów Samsunga.

Zobacz też: Tak wygląda Android w nowych smartfonach LG. Przesiadający się z Samsungów będą zachwyceni

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu