Apple

Gamingowy iMac lub Macbook? Podobno komputer do gier od Apple miałby w przyszłym roku trafić na rynek

Kamil Świtalski
Gamingowy iMac lub Macbook? Podobno komputer do gier od Apple miałby w przyszłym roku trafić na rynek
44

Mac i gry wideo? Brzmi jak żart, ale najświeższe plotki sugerują, że taki komputer miałby trafić do oferty Apple w przyszłym roku.

Temat komputerów Apple i gier to od lat istnieje głównie w żartach. Owszem, mniejsi i więksi wydawcy coraz chętniej wydają swoje produkcje na macOS, a zdeterminowani gracze mogą po prostu zainstalować Windowsa. Ale nie oszukujmy się: jeżeli ktoś chce komputer do gier, to nie idzie ku Apple. I choć nie bardzo chce mi się w to uwierzyć, to... możliwe, że niebawem mogłoby się to zmienić. A przynajmniej takie plotki docierają do nas z Tajwanu.

Gamingowy Mac: komputer do gier od Apple trafi na rynek w 2020?

Informacje te napływają do nas z Azji i gamingowe komputery od Apple miałyby w dużej mierze być kierowane ku stale rosnącej scenie e-sportowej, a ich ceny miałyby sięgać pięciu tysięcy dolarów. Nie do końca wiadomo czy chodzi o Macbooka Pro z wyższej półki cenowej czy komputer stacjonarny — ale najpewniej o ten drugi. I to w formie all-in-one, czyli takiego... iMaca do gier. Oficjalne ogłoszenie w tej sprawie mielibyśmy usłyszeć na czerwcowej konferencji WWDC.

iMac do gier? No dobrze, ale to nie może być po prostu iMac

Stacjonarny komputer do gier którego nie można samodzielnie rozbudowywać wydaje mi się abstrakcją — i jestem przekonany, że dla wielu z Was również. Ale sprzęty all-in-one to konstrukcje nie tylko od Apple: to skomplikowany segment, który do tanich nie należy. Dlatego z jednej strony wszystkie te plotki wydają mi się mało wiarygodne i trochę nierealne, ale cały czas z tyłu głowy mam to, że Apple staje się dość... nieprzewidywalne. A coraz bardziej interesują się grami, czego super dowodem jest start usługi Apple Arcade i umożliwienie bezproblemowego podpięcia kontrolerów od PlayStation 4 i Xboksa One do macOS oraz iOS.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu