Apple

Koniec darmowego roku Apple TV+. Od lipca spore zmiany w promocji

Piotr Kurek
12

Apple wystartowało ze swoją usługą VOD pod koniec 2019 r. Początek był dość skromny, jednak z każdym kolejnym miesiącem w serwisie Apple TV+ pojawiają się nowe, ciekawe, treści. Apple zachęcało do korzystania z Apple TV+ oferując m.in. darmowy dostęp dla posiadaczy nowych sprzętów firmy. Te czasy już się kończą. Apple zmienia promocję, ale nie odbiera całkowicie darmowego dostępu do swojego VOD.

Zobacz też: Jest już zwiastun drugiego sezonu The Morning Show. Kiedy premiera na Apple TV+?

Darmowy rok dostępu do Apple TV+ można otrzymać przy zakupie nowego iPhone’a, iPada, iPoda touch, Apple TV lub Maca. A patrząc na zainteresowanie produktami Apple, wielu użytkowników miało możliwość skorzystania z tej oferty. Skorzystali też zapewne z darmowego przedłużenia, które było oferowane w zeszłym roku. Drugie wydłużenie bezpłatnego Apple TV+ dla obecnych użytkowników miało miejsce w styczniu. Związane było one przede wszystkim z sytuacją epidemiczną i opóźnieniami premier. Dotyczyło tych, którym dotychczasowe plany kończyły się między lutym a czerwcem 2021 r. Użytkownicy z darmowym planem otrzymali automatyczne przedłużenie do lipca 2021 r. Osobom, które płaciły za usługę, apple przekazywało dodatkowe środki do Apple ID. Te można wydawać na zakupy w App Store, iTunes, TV lub dalsze opłacanie TV+.

Koniec darmowego roku w Apple TV+. Od lipca zmiany w promocji

Wszystko wskazuje na to, że będzie to ostatnie przedłużenie. Końca doczekał się też darmowy rok dla użytkowników kupujących nowe sprzęty Apple. Na stronie dedykowanej Apple TV+ pojawiła się informacja, że od 1 lipca 2021 r. zmieniają się warunki uzyskiwania darmowego dostępu do usługi. Od tego dnia, oferowane będzie jedynie 3 miesiące bezpłatnego Apple TV+. Warto jednak pamiętać, że wszystkie nowo zakupione iPhony, iPady, iPody touch, Apple TV lub komputery Mac aktywowane przed 30 czerwca 2021 r. kwalifikują się do darmowego roku. Dodać należy jednak, że jedna subskrypcja przeznaczona jest na jedną Chmurę rodzinną i darmowy okres próbny Apple TV+ przysługuje jednorazowo dla jednego Apple ID.

Zobacz też: Masz nowe urządzenie Apple? Nie zapomnij aktywować darmowego roku ich VOD: Apple TV+!

Biblioteka Apple TV+ stale się rozwija, choć nadal daleko jej do konkurencji. Netflix, HBO GO (HBO MAX) czy Amazon Prime Video zostawiają daleko w tyle Apple — przynajmniej jeśli chodzi o ilość. Apple stawia jednak nie na ilość, ale na jakość. Wszystkie seriale, dokumenty i filmy, które pojawiły się na platformie, w mojej ocenie były całkiem udane. Muszę dodać, że bardziej mi się podobały niż to, co w ostatnich miesiącach pojawiło się na Netfliksie, z którego całkowicie zrezygnowałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu