Apple

Mężczyzna wyszedł z Apple Store z torbami 300 iPhone'ów. Zgadnijcie, jak się to skończyło

Patryk Koncewicz
17

Chciał zrobić zapasy przed nachodzącą niedostępnością sprzętu. Złodzieje nie mogli wyobrazić sobie lepszego scenariusza.

Jak często zdarza Wam się robić duże, stacjonarne zakupy w elektromarketach lub u autoryzowanych sprzedawców Apple? Powiedzmy, że takie na 300 sztuk iPhone’ów. Nigdy? No właśnie, bo torby wypełnione sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy dolarów to wabik na złodziei. Niestety mężczyzna z Nowego Jorku nie wziął tego pod uwagę i teraz musi pogodzić się z przykrymi konsekwencjami.

Masz zamiar kupić 300 iPhone'ów? Lepiej zrób to przez Internet

W poniedziałkową noc o godzinie 1:45 anonimowy mężczyzna wyszedł z całodobowego Apple Store przy Fifth Avenue w Nowym Jorku i ruszył w stronę swojego auta. Niósł ze sobą trzy torby, w których znajdowało się aż 300 iPhone’ów 13.

Źródło: Depositphotos

Zanim zdążył wsiąść do auta, dwóch mężczyzn wyskoczyło z innego samochodu i zażądało oddania toreb. Doszło do bójki, podczas której świeżo upieczony właściciel setek iPhone’ów został uderzony w twarz. Podczas szarpaniny napastnicy zdążyli wyrwać jedną z toreb, w której znajdowało się 125 smartfonów od Apple, wartych 95 tysięcy dolarów.

Zapewne zastawiacie się, dlaczego mężczyzna kupił aż tak dużą ilość telefonów. Pracownicy Apple Store zeznali, że poszkodowany często pojawia się w salonie i kupuje duże ilości sprzętu celem ich późniejszej odsprzedaży w swojej firmie. Zjawisko scalpingu – czyli masowego skupywania i późniejszego sprzedawaniu za wyższą cenę – w przypadku elektroniki jest bardzo popularne, zwłaszcza w obliczu niedostępności sprzętu w sklepach lub problemów z komponentami.

Nie jest jasne, dlaczego mężczyzna dokonywał zakupów w środku nocy, ale sama transakcja ma zapewne związek z kryzysową sytuacją w chińskich fabrykach Foxconnu, przez którą dostępność sprzętów Apple w najbliższych miesiącach będzie mocno ograniczona.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news