Apple

Apple przejmuje Beats za 3 mld dolarów. Tym razem oficjalnie

Maciej Sikorski
Apple przejmuje Beats za 3 mld dolarów. Tym razem oficjalnie
7

Wczoraj pisząc tekst o transakcji Apple i Beats (zastanawiałem się czy w ogóle do niej dojdzie), pomyślałem, że, i tu cytat: byłyby jaja, gdyby kilka godzin później Apple potwierdziło przejęcie. No i wykrakałem. Zastanawiałem się, czy Beats nie narobiło sobie kłopotów swoim filmem, czy można ufać ta...

Wczoraj pisząc tekst o transakcji Apple i Beats (zastanawiałem się czy w ogóle do niej dojdzie), pomyślałem, że, i tu cytat: byłyby jaja, gdyby kilka godzin później Apple potwierdziło przejęcie. No i wykrakałem. Zastanawiałem się, czy Beats nie narobiło sobie kłopotów swoim filmem, czy można ufać takiemu źródłu informacji, a oni po prostu dokonują transakcji.

Apple wyłoży za Beats 3 mld dolarów: 2,6 mld w gotówce, 400 mln w akcjach. To trochę mniej, niż wcześniej spekulowano, ale nadal mamy do czynienia z kosmiczną sumą. Korporacja z Cupertino nigdy nie płaciła tyle za przejęcie innej firmy. Wiele osób powie wprost, że to szaleństwo, ale decydenci kalifornijskiej firmy najwyraźniej widzą to inaczej. Po co Apple producent słuchawek i serwisu streamingu? Podobno do tworzenia nowych produktów na rynku muzycznym. Tim Cook stawia sprawę tak:

Music is such an important part of all of our lives and holds a special place within our hearts at Apple. That’s why we have kept investing in music and are bringing together these extraordinary teams so we can continue to create the most innovative music products and services in the world.

Przedstawiciele obu firm wymienili się wieloma komplementami i twierdzą, że współpraca to świetny pomysł (szeroko zakrojona współpraca), ale nadal niewiele wiadomo na jej temat. Z pewnością w kolejnych miesiącach dowiemy się więcej i wtedy przyjdzie odpowiedzieć na pytanie (wstępnie), czy ten pomysł ma sens i czy może przynieść Apple wymierne korzyści. Przyznam szczerze, że nadal jestem zdziwiony...

Źródło informacji: theverge.com
Źródło grafiki: forbes.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ApplePrzejęcieBeats