Apple

Apple szuka PR menadżera w Polsce. Nadchodzi lepsza komunikacja i... coś więcej?

9

Apple poszukuje pracownika w Polsce. Od lat korporacja zatrudnia u nas garstkę pracowników. Co może oznaczać nowy PR Manager dla naszego kraju: tylko lepszą komunikację czy jest zwiastunek nadchodzących nowości?

Apple łączy i dzieli. Od lat możemy bez większego problemu kupić... znaczną część ich produktów. Znaczną, bo wciąż są takie, których nie ma w rodzimej dystrybucji. Podobnie zresztą sprawy mają się z usługami czy oficjalnymi sklepami (poza tym online). Fani marki wciąż wierzą też, że pewnego dnia asystentka Siri przemówi do nas po polsku. Ja nie mam zbyt wielkich nadziei w temacie, ale pojawia się jakieś światełko w tunelu że coś na rodzimym rynku się w temacie ruszy. Apple w swoim serwisie z ogłoszeniami o pracę w piątek zamieściło ofertę dla PR Menadżera w naszym kraju.

Do naszego zespołu ds. komunikacji korporacyjnej w Warszawie poszukujemy osoby na stanowisko PR Managera, który będzie podlegał regionalnemu liderowi ds. komunikacji korporacyjnej.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za koordynację działań z zespołami PR w USA i na świecie, pomoc w opracowywaniu i wdrażaniu inicjatyw komunikacyjnych oraz monitorowanie i analizowanie wydarzeń w mediach.

Źródło: Depositphotos.com

Lista wymagań jest dość pokaźna — jednak myślę że dla wielu branżowych specjalistów pracujących u konkurencji nie powinna być niczym specjalnie wyśrubowanym (7 lat doświadczenia, organizacja pracy, zrozumienie krajobrazu współczesnych mediów, opcja regularnych podróży służbowych). Uprzedzając pytanie: brak widełek informujących o tym na jakie wypłaty może liczyć kandydat nie jest domeną wyłącznie polską, Apple także się o takowe nie pokusiło.

Źródło: Depositphotos.com

To dobra wiadomość dla wszystkich fanów Apple w Polsce

Polskie media od kilku lat odbijają się od ściany jeżeli chodzi o kontakt z Apple. Ale kompletowanie ekipy daje nadzieję na ułatwiony kontakt, a kto wie — może będzie zaczątkiem budowania nowej strategii w naszym kraju. Produkty firmy cieszą się coraz większą popularnością także nad Wisłą, nie ukrywam że z otwartymi ramionami przywitałbym Apple Store, ich techników-magików oraz... usługę Apple Care+ ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news