Miniblog

Apple pokazuje "purpurowego" iPhone'a

2

Przerzucania się argumentami w sporze o to kto kogo kopiował ciąg dalszy. I zapewne jeszcze sporo dowiemy się o historii powstawania smartfonów dwóch największych konkurentów na rynku - Apple'a i Samsunga. Ostatnio koreańska firma twierdziła, że iPhone wzorowany był na projektach firmy Sony. Wcześni...

Przerzucania się argumentami w sporze o to kto kogo kopiował ciąg dalszy. I zapewne jeszcze sporo dowiemy się o historii powstawania smartfonów dwóch największych konkurentów na rynku - Apple'a i Samsunga. Ostatnio koreańska firma twierdziła, że iPhone wzorowany był na projektach firmy Sony. Wcześniej zaś Apple dowodził, że Samsung doskonale zdawał sobie sprawę z faktu kopiowania wyglądu iPhone'a. Co przyniosą kolejne utarczki między gigantami? Ostatnia odsłona walki go iPhone "Purple".

Apple postanowił odpowiedzieć na zarzuty Samsunga o "pożyczenie" designe'u iPhone'a od firmy Sony. Spółka z Cupertino zaprezentowała zdjęcia projektu "Purple" z sierpnia 2005 roku, a więc na długo przed tym zanim Nishibori przesłał swoje projekty. Ma to być kolejny dowód na to, że Apple nie kopiował od nikogo pomysłu na iPhone'a, tylko samodzielnie wypracował jego design. Ciekawe, czy Samsung będzie miał coś na ten argument? Proces przed amerykańskim sądem rusza w tym tygodniu, więc pewnie pojawi się jeszcze sporo ciekawych informacji na ten temat.

Zdjęcia za The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu