Apple

Apple planuje ekspansję Pay na nowe rynki - Wielka Brytania otrzyma tę usługę w I połowie 2015

Jakub Szczęsny
Apple planuje ekspansję Pay na nowe rynki - Wielka Brytania otrzyma tę usługę w I połowie 2015
20

Apple wraz Pay nie wymyślił niczego nowego - tak na dobrą sprawę. Jednak w USA to się sprawdza - Apple to jednak nie wystarcza i ostrzy sobie zęby na zupełnie nowe rynki - tym razem w Europie. W Sieci pojawiły się doniesienia, że gigant dogaduje się właśnie z Brytyjskimi bankami co do warunków współ...

Apple wraz Pay nie wymyślił niczego nowego - tak na dobrą sprawę. Jednak w USA to się sprawdza - Apple to jednak nie wystarcza i ostrzy sobie zęby na zupełnie nowe rynki - tym razem w Europie. W Sieci pojawiły się doniesienia, że gigant dogaduje się właśnie z Brytyjskimi bankami co do warunków współpracy i co ciekawe - jeden z nich nie przystał na warunki stawiane przez Apple. Powodem ma być zakres informacji na temat klientów banku, które Apple chce zbierać.

Gigant wraz z Pay odniósł naprawdę duży sukces - już po pierwszym miesiącu funkcjonowania platformy płatności mobilnych, Apple miał już w kieszeni 1% udziału w tego typu transakcjach. Nawet mimo tego, że jak na razie owa usługa jest dostępna dla najnowszej generacji telefonów z Sadu. Natomiast w sieci gastronomicznej McDonald's, Apple Pay zanotował 50% udziałów w transakcjach mobilnych. To niemało.

Wraz z Apple Pay, użytkownicy iPhone 6 i 6 Plus mogą płacić za zakupy wybierając kartę (przypiętą do usługi), z której chcą akurat skorzystać. Następnie zbliżają telefon do terminalu POS, a po tym zatwierdzają transakcję dzięki czytnikowi TouchID. Jeżeli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, klient dobije targu ze sklepem i zakupy zostaną zapłacone.

Nie jest tajemnicą fakt, że Apple chce podbić wraz ze swoją usługą cały glob. Mówi się o tym, że najpierw ekspansja obejmie Europę, następnie Bliski Wschód, po tym Indie i Afrykę. Co z Polską? Nie ma co się spodziewać Apple Pay w najbliższym czasie. Telefony z Cupertino nieźle radzą sobie w dużych miastach Polski, a tam też nie ma problemu by płacić bezgotówkowo nawet w osiedlowych sklepikach. Ale czy jest to dla Apple wystarczająca liczba klientów, by uruchamiać usługę Pay w Polsce? Nie mówię nigdy - ale mnie wychodzi na to, że na to jednak sobie nieco poczekamy.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu