Świat

Apple oddaje pieniądze za Iphone

GM
Grzegorz Marczak
3

Na wczorajszym pokazie nowej serii urządzeń Ipod, Apple ogłosiło również obniżkę ceny telefonów Iphone (8Gb) z $599 do $399 czyli o $200. W celu zapobiegnięcia problemów z dotychczasowymi użytkownikami telefonu (trzeba przyznać, że tak radykalna obniżka cen niedługo po premierze może być powodem do...

Na wczorajszym pokazie nowej serii urządzeń Ipod, Apple ogłosiło również obniżkę ceny telefonów Iphone (8Gb) z $599 do $399 czyli o $200. W celu zapobiegnięcia problemów z dotychczasowymi użytkownikami telefonu (trzeba przyznać, że tak radykalna obniżka cen niedługo po premierze może być powodem do niezadowolenia wśród osób które zapłaciły o 200 usd więcej), Apple postanowiło oddać 200 dolarów każdemu kto zakupił telefon w ciągu ostatnich dwóch tygodni.


Okazuje się, że dzięki nowym zasadom najbardziej poszkodowani zostali wierni fani firmy Apple, którzy telefon kupili w dniu jego premiery (czyli ponad dwa tygodnie temu) - czekając nieraz kilka godzin w kolejkach.

Okazuje się jednak, że zasada dwóch tygodni od ogłoszenia nowej ceny jest interpretowana dość swobodnie przez sklepy AT&T. W niektórych punktach klientom udało się odzyskać 200 usd nawet jeśli data zakupu przekraczała ustalone dwa tygodnie.

Bałagan jaki spowodowała nagła obniżka cen oraz niezadowolenie klientów (którzy stracili 200 usd przez to, że chcieli mieć telefon w dniu premiery), że czasem obniżka cen może spowodować problemy.

Bardzo ciekawy jestem w jakiej cenie Iphone trafi do europy? - mam nadzieję, że nie będzie to przeliczenie 1USD =1 EUR ponieważ zamierzam kupić sobie ten telefon.

Aktualizacja - Reuters informuje, że Apple wprowadziło właśnie w ramach przeprosin dodatkowy bonus dla osób, które zakupiły wcześniej niż przed 14 dniami od wczoraj. Bonusem tym będzie równowartość 100 dolarów, które będzie można wykorzystać w Itunes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: