Apple

Jedno z największych "ale" Apple Music rozwiązane? Oceńcie sami!

Kamil Świtalski
Jedno z największych "ale" Apple Music rozwiązane? Oceńcie sami!
24

Apple Music rośnie w siłę z każdym kwartałem. Daleko jej do ideału, ale trzeba przyznać, że Apple naprawdę dba o to, aby serwis nieustannie się rozwijał. Jednak, jak to oni, zawsze mają swoją filozofię produktową, przez co w kwestii uniwersalności, jest ona kilka kroków za konkurencją. Ot, jak chociażby w przypadku... dostępu do tamtejszej biblioteki bezpośrednio z przeglądarki. I ten konkretny problem rozwiązuje najnowsze rozwiązanie zaprezentowane przez Naveeda Golafshani'ego.

Apple Music bezpośrednio w przeglądarce: jak to działa?

Sprawa z perspektywy użytkowników jest dość prosta: wystarczy wejść pod adres https://playapplemusic.com/, zalogować się (odpowiedni przycisk znajdziecie w lewym dolnym rogu strony) i przyznać odpowiednie dostępy do waszego konta. Teraz możecie już przeglądać tamtejszą bibliotekę, kawałki wybrane dla Was, no i -- rzecz jasna -- własne playlisty. Kiedy już wiecie co chcecie odtwarzać, po prostu wybieracie kawałek i... o tyle, jeżeli chodzi o całą filozofię korzystania z produktu. Przy dolnej krawędzi czeka zaś kontroler, za pośrednictwem którego możemy pauzować, przełączać piosenki, zarządzać głośnością czy też zmieniać jakość streamingu.

Zobacz też: 3 wady Apple Music, które mnie totalnie zaskakują  

Czy to bezpieczne?

Jeżeli obawiacie się o bezpieczeństwo waszych danych i... no nie do końca przekonuje was idea serwowania dostępu do waszego konta Apple aplikacjom trzecim, to spokojnie. Tym razem nie ma powodów do zmartwień: strona pozwalająca uruchamiać Apple Music bezpośrednio w przeglądarce korzysta z publicznych bibliotek JS Apple, a także API przez nich udostępnianych. Jak więc zapewnia autor: wszystko jest bezpieczne i godne zaufania.

Nie wiadomo czy Apple kiedykolwiek zdecyduje się na uruchomienie odtwarzacza dla Apple Music bezpośrednio w przeglądarce — jak wiadomo, firma od zawsze ma autorskie podejście do wielu spraw i... to jedna z nich. Jeżeli jednak z różnych powodów nie możecie skorzystać z dedykowanej usłudze aplikacji na smartfonie, czy też nie macie dostępu do iTunes na komputerze, dodajcie adres do ulubionych i korzystajcie. To po prostu działa!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu