Apple

Apple Music Classical już na Androidzie. Co z posiadaczami iPadów i Maców?

Piotr Kurek
Apple Music Classical już na Androidzie. Co z posiadaczami iPadów i Maców?
0

Apple udostępnia nową aplikację mobilną na urządzeniach z Androidem. Apple Music Classical to narzędzie skupiające całą swoją uwagę na muzyce klasycznej.

Pobierz aplikację stworzoną z myślą o muzyce klasycznej. Dostępna dla subskrybentów Apple Music bez dodatkowych opłat. Znajdź dowolne nagranie w największym katalogu muzyki klasycznej, korzystając z wyszukiwarki dostosowanej do tego gatunku. Ciesz się najwyższą dostępną jakością dźwięku (do 192 kHz/24 bitów w formacie Hi‑Res Lossless) i słuchaj ulubionych utworów klasycznych z przestrzennym dźwiękiem, a wszystko to bez żadnych reklam.

- w takie sposób Apple reklamuje swoją najnowszą aplikację na urządzenia mobilne. Udostępnione pod koniec marca tego roku narzędzie skupiające się wyłącznie na muzyce klasycznej jest efektem nabycia przez Amerykanów niewielkiej firmy Primephonic. To platforma stworzona z myślą o fanach muzyki klasycznej, na której dostępne były utwory najpopularniejszych kompozytorów i wykonań. Skupiającej się wyłącznie na tym gatunku udostępniała słuchaczom dodatkowe narzędzia i opcje umilające czas przy znanych i mniej znanych kompozycjach. Aplikacja Apple Music Classical w pierwszej kolejności trafiła na iPhone'y, teraz mogą ją także zainstalować posiadacze sprzętów z Androidem odwiedzając sklep Google Play.

Aplikacja nie różni się w działaniu od tego, z czym mamy do czynienia na smartfonach Apple - o czym przeczytacie w osobnym tekście. Posiadacze urządzeń z Androidem mają jednak pewną przewagę - funkcję płynnego przejścia z wyciszeniem (crossfade). Powoduje ona nakładanie na siebie dwóch ścieżek poprzez wyciszanie dźwięku jednego utworu i jednoczesne narastanie kolejnego. Jest ona dostępna również w podstawowej wersji aplikacji Apple Music, ale wyłącznie na systemie Android. Apple wciąż nie udostępniło jej użytkownikom wersji na iOS, choć jest ona dostępna na komputerach Mac.

Apple Music Classical na Androidzie. Co z iPadami i komputerami Mac?

Apple Music Classical na iPadzie

A co z właścicielami iPadów i komputerów Mac? Dla nich Apple Music Classical nie jest dostępne i na tę chwilę nie wiadomo, czy dedykowana aplikacja zostanie im udostępniona. Choć w teorii można ją pobrać w App Store na iPadzie, tak korzystanie z niej nie jest wygodne - to wciąż aplikacja na iOS z odpowiednio mniejszym interfejsem i niewygodnym sterowaniem na dużym ekranie tabletu. Niewykluczone, że zostanie ona zaprezentowana w iPadOS 17 i macOS 14 - przekonamy się o tym w przyszłym tygodniu podczas prezentacji otwierającej WWDC, na której pokazane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych dla sprzętów Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news