Apple

Od 2023 Apple ma oferować autorski modem. W produkcji pomoże TSMC

Kamil Świtalski
Od 2023 Apple ma oferować autorski modem. W produkcji pomoże TSMC
0

Apple robi co tylko w ich mocy, by mieć jak najwięcej autorskich rozwiązań. Poza własnymi procesorami, niebawem mieliby doczekać się także swoich modemów.

Urządzenia Apple nie są w 100% ich. To żadna tajemnica, że firma korzysta z podzespołów produkowanych przez innych producentów. Z każdą kolejną generacją robi jednak co tylko w jej mocy, by jak najbardziej uniezależnić się od innych producentów. W dotychczasowych smartfonach Apple korzysta z modemów Qualcomma. Ale jak informuje Nikkei w swoim najnowszym raporcie — w 2023 roku firma miałaby postawić na własne rozwiązania.

Według Nikkei, Apple coraz bardziej zacieśnia więzy z Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC). To właśnie ta firma miałaby od 2023 roku produkować dla nich autorskiego projektu modemy 5G w technologii 4nm.

Apple od dawna chce się odciąć od Qualcomma i podążać swoją drogą. Kilka lat temu gigant z Cupertino przejął dywizję Intela odpowiedzialną za projektowanie modemów 5G, zaś przez wiele lat toczył sądowe boje z Qualcommem o patenty. Ostatecznie wszystko zakończyło się ugodą o wartości 4 miliardów (!) dolarów.

Jak widać - u Apple szykują się ogromne zmiany, ale też z każdym rokiem zacieśnia się ich współpraca z TSMC. Już teraz firma produkuje dla nich cały zestaw podzespołów (m.in. czipy M1 które napędzają komputery i tablety oraz procesory A-bionic, które są sercem smartfonów i tabletów). A jeżeli te informacje się potwierdzą, to niebawem będzie ich jeszcze więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu