Smartfony

Apple nadgania stratę do rywali. Co nowego w iPhone XI i XIr?

Albert Lewandowski
Apple nadgania stratę do rywali. Co nowego w iPhone XI i XIr?
39

iPhone XI, XI Max i Xr 2019 zadebiutują już we wrześniu 2019. Stopniowo dowiadujemy się o nich coraz więcej i wszystko wskazuje na to, że w tym roku skupią się na nadrobieniu straty do rywali.

iPhone XI z ważną nowością

Apple nie może poszczycić się już tytułem najbardziej innowacyjnego producenta. W zasadzie odeszli od bycia najbardziej innowacyjną firmą już jakiś czas temu i teraz bardziej skupiają się na dopracowywaniu oraz poprawie rentowności całego przedsięwzięcia. Na szczęście w tegorocznych modelach możemy liczyć na pojawienie się funkcji, znanych już z flagowców innych producentów.

Przeczytaj również: USB typu C w iPhone XI.

W przypadku iPhone XI i XI Max ważną nowością ma stać się specjalny tryb nocny. Należy jednak tu dodać, że w Cupertino pracuje się nad czymś zbliżonym do Night Sight z Google Pixeli, więc mówimy o świetnych możliwościach fotograficznych po zmroku. Naturalnie domyślnie będzie on działał automatycznie i moim zdaniem jest szansa, że dzięki niemu urządzenia z iOS zaczną wykonywać znacznie lepsze fotografie w nocy.

Oprócz tego potwierdzają się wszystkie wcześniejsze wiadomości odnośnie większych baterii. W przypadku iPhone XIr będziemy mogli liczyć na pojemność wynoszącą dokładnie 3110 mAh (w porównaniu do 2942 mAh z poprzednika). Nie będzie to ogromna zmiana, ale dodając do tego bardziej energooszczędny procesor otrzymujemy całkiem obiecującą wizję telefonu o świetnym czasie pracy.

Wracając jeszcze do tematu aparatów, iPhone XIr doczeka się wreszcie podwójnego aparatu. Potrójny moduł zawita natomiast wyłącznie do dwóch najwyższych urządzeń i w nich też mamy liczyć na wspomniany wyżej tryb nocny. Obawiam się jednak, że nie zawita on do najtańszego sprzętu z całej trójki.

Ogółem iOS 13 również prezentuje się ciekawie. Jedynie wielka szkoda, że nowe iPhone'y wciąż będą miały brzydkie wcięcie z przodu, nawet uwzględniając tu system rozpoznawania twarzy, a tylny moduł aparatu będzie przypominał płytę grzewczą. Zaskakujące, że jednocześnie Apple potrafi robić inne stylowe urządzenia.

źródło: Phone Arena, Pocketnow

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu