Apple

iPhone SE 2 - nowy mały smartfon z iOS zaskoczy nas pod wieloma względami

Albert Lewandowski
iPhone SE 2 - nowy mały smartfon z iOS zaskoczy nas pod wieloma względami
70

Apple doskonale umie trafić w gusta swoich klientów. Każde ich urządzenie cieszy się ogromną popularnością, jednak tylko nieliczne stają się kultowe i rzeczywiście doceniane przez większą grupę użytkowników. W końcu większość się sprzedaje ze względu na logo, nie zawsze parametry. Podobno w tym roku jednak poznamy mały smartfon z Cupertino – iPhone SE 2 będzie wyczekiwanym następcą SE z 4-calowym ekranem. Czy czymś zaskoczy?

Błyszcząca obudowa

O ile różnic w obudowie między iPhone 5S, a SE w zasadzie nie było, o tyle SE 2 ma wprowadzić coś nowego. Przede wszystkim chodzi tu o materiał użyty do wykończenia. Identycznie jak w obecnie topowych smartfonach, plecki zostaną wykonane ze szkła, co moim zdaniem może wzbudzać ambiwalentne odczucia. Z jednej strony takie prezentują się ładniej od aluminiowych oraz przekładają się na lepszą pracę modułów bezprzewodowych w porównaniu do nich, ale z drugiej należy wytknąć im podatność na rysy oraz szybkie palcowanie się. Coś za coś. Na pewno warto wspomnieć, że będzie to jedyny telefon Apple bez wysepki nad ekranem.

Co ciekawsze, iPhone SE 2 ma zaoferować nawet ładowanie bezprzewodowe. Cieszę się, że Apple w końcu zastosuje to rozwiązanie we wszystkich swoich telefonach – czas najwyższy na popularyzację tej technologii. Niestety w temacie czasu pracy nie można liczyć na rewolucję. Mówi się, że pojawi się w nim akumulator o pojemności około 1700 mAh, co i tak będzie progresem względem poprzednika.

Atak na średnią półkę

Apple iPhone SE 2 będzie miał za zadanie walczyć na średniej półce cenowej. Podobno przyjdzie nam za niego zapłacić około 1380 złotych w wersji z 32 GB pamięci wbudowanej, ale w sprzedaży pojawi się również wariant 128 GB. W temacie specyfikacji nie szykują się, niestety, większe zmiany. Zostaną w nim zamontowane procesor Apple A10 z iPhone 7 czy 7 Plus, który będzie wsparty przez 2 GB RAM. Do płynnej, szybkiej pracy na co dzień czy grania to połączenie sprawdzi się jednak bezapelacyjnie.

Aparaty w iPhone SE 2 będą dwa. Ten z tyłu zaoferuje 12 Mpix, a z przodu 5 Mpix, ale nie wiemy jeszcze, z której dokładnie generacji „pełnego” iPhone będą one pochodzić. Podobno oficjalna premiera ma odbyć się 1 lutego tego roku, aczkolwiek do tej informacji koniecznie trzeba podejść z rezerwą.

źródło: Tekz24

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile