Apple

Nowe urządzenie Apple ma na stałe zagościć w domach. I być sprzętem w 100% rodzinnym

Kamil Świtalski
Nowe urządzenie Apple ma na stałe zagościć w domach. I być sprzętem w 100% rodzinnym
1

Apple miałoby przygotowywać głośnik z dużym ekranem. Potwierdzają to najnowsze ślady w kodzie.

Apple nie kryje się z tym, że chce być coraz bardziej obecne w naszych domostwach. Ich zestaw usług, coraz więcej wspieranych w HomeKit urządzeń, abonamenty i... same sprzęty — jednoznacznie pokazują, że taki kierunek rozwoju i "uzależniania" od siebie użytkowników obrali. Firma konsekwentnie się w temacie rozwija, choć nigdy nie rzucili się na głęboką wodę. Wszystkie plany realizują krok po kroku. I tak też sprawy mają się z ich głośnikami, które w nowej generacji mogą przejść ogromną przemianę.

Pierwszy HomePod nie skradł serc publiczności. Drogi, sprzedaż ograniczona do kilku rynków, Apple szybko zorientowało się, że nie tędy droga. Po trzech latach produkt zniknął z rynku. Jego następca, HomePod Mini, to zupełnie inna historia. Gra nieźle jak na swoje rozmiary, oferuje dostęp do zarządzania domem i dyskusji z Siri. Dla wielu jest więcej niż wystarczający. W ubiegłym roku firma powróciła jednak do tematu drogiego HomePoda, a teraz... ma zaoferować głośnik, którego nie da się nie zauważyć po wejściu do pomieszczenia. Ten bowiem mieć będzie solidnej wielkości ekran: po co?

HomePod z dużym ekranem. Oto sprzęt, który ma stać się tym prawdziwie domowym

Pierwsze pogłoski o tym że Apple przygotowuje sprzęt z "domowym ekranem" pojawiły się wiele miesięcy temu. Najpierw mówiło się o tym, że ma to być cos w rodzaju bardziej ograniczonego iPada. W skrócie: rodzaj tabletu, który pozwoli na zarządzanie HomeKitem, rozmowy FaceTime czy wspólne tworzenie list zakupów w gronie mieszkańców.

Kilka dni temu w kodzie trzeciej wersji beta tvOS 17.4 dopatrzono się wsparcia dla nieznanego dotychczas urządzenia, które występuje tam pod nazwą kodową Z314. Zaczęto więc śledztwo i spekulacje, że może chodzić o nowy sprzęt z HomePod OS, którego bazą jest... no właśnie, tvOS. I tak po nitce do kłębka branżowe śledztwo doprowadziło do nowej wersji głośnika.

Metodą dedukcji detektywi połączyli kropki i... skoro tvOS ma być dostępny na nowym, napędzanym czipem A15 Bionic, urządzeniu, to musi chodzić o właśnie taki sprzęt. I Apple ma testować ich telewizyjny system na mniejszym ekranie. I gdy tak zbierzemy wszystkie dotychczasowe informacje związane z tym, co wspomniany tablet miałby oferować, to... no faktycznie pokrywa się to z opcjami, o których od dawna plotkuje się w sieci.

Apple zaserwuje nam prawdziwie domowy tablet połączony z głośnikiem?

Apple od lat podąża strategią: sprzedać możliwie jak najwięcej. Dlatego iPady po dziś dzień nie doczekały się systemu kont. Takowe jest też żartem w Apple Vision Pro. Ale uproszczone urządzenie w postaci domowej tabliczki brzmi co najmniej obiecująco i intrygująco. Zwłaszcza, że... no właśnie: elementów inteligentnego domu wciąż przybywa. A taki głośnik we wspólnej przestrzeni, czy to w kuchni, czy korytarzu, zawsze jest na wagę złota. Do sprzątania, do krzątania się i... do dobrego humoru, po prostu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu