Apple

Czy Apple skupi się na funkcjach zdrowotnych? Wiceprezes firmy ds. zdrowia zabiera głos

Kacper Cembrowski
Czy Apple skupi się na funkcjach zdrowotnych? Wiceprezes firmy ds. zdrowia zabiera głos
2

Apple wielokrotnie zaznaczało, że ich sprzęty nie są urządzeniami medycznymi. Nie da się jednak ukryć, że iPhone’y oraz, przede wszystkim, Apple Watche mają sporo funkcji zdrowotnych, a w planach jest wprowadzenie ich jeszcze większej ilości. Wiceprezes firmy ds. zdrowia postanowiła zabrać głos i zdradzić parę szczegółów.

Sprawę postanowiła skomentować w wywiadzie z Renem Ritchiem wiceprezes Apple do spraw zdrowia, dr Sumbul Desai. Kobieta przyznała, że posiadanie zespołu kierowniczego Apple w pełni odpowiedzialnego za innowacje w dziedzinie zdrowia jest bardzo budujące i niezwykle ważne.

Desai zdradziła również, że za “magią” urządzeń i funkcji zdrowotnych Apple stoi sposób, w jaki gigant z Cupertino dba o relacje i interakcje między wieloma grupami wewnątrz firmy. Inżynierowie i projektanci Apple współpracują z ekspertami w dziedzinie zdrowia oraz klinicystami, co przynosi rezultaty w postaci zaawansowanych technologii.

Desai zdradziła, że podczas projektowania funkcji zdrowotnych zawsze padają trzy pytania: “Jak są ugruntowane w nauce?”, “Jak są technicznie wykonalne?” oraz “Jak dostarczymy je w przemyślanym projekcie, który będzie miał wpływ na użytkownika?”. Według VP Apple podejście na zasadzie dyskusji i debat wpływa pozytywnie na finalny efekt.

Według wiceprezes kalifornijskiej firmy, funkcje zdrowotne w Apple Watchu są niezwykle istotne, głównie ze względu, że ten sprzęt mamy zawsze przy sobie. Dbanie o zdrowie nie powinno przejawiać się dopiero wtedy, kiedy jesteśmy chorzy, ale powinniśmy uważać na swoją kondycję cały czas - a nic nam w tym nie pomoże tak, jak urządzenia, które mamy zawsze przy sobie.

Wywiad był utrzymany w bardzo pozytywnej formie. Należy jednak pamiętać, że wiele funkcji w Apple Watchach nie zostało zrealizowanych najlepiej - między innymi EKG - jednak w ogólnym rozrachunku, smartwatch jest zdecydowanie przydatnym gadżetem. Wygląda na to, że czeka nas jeszcze wiele dobrego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu