Płatności i bankowość

Zatwierdzanie płatności, w tym kody BLIK na Apple Watch

Grzegorz Ułan
Zatwierdzanie płatności, w tym kody BLIK na Apple Watch
5

Bank Millennium sypie nowościami jak z rękawa, dzięki czemu wyrasta nam prawdziwie mobilny bank, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości płatności mobilnych BLIK.

Bank Millennium jako pierwszy udostępnił zbliżeniowe płatności mobilne BLIK swoim klientom, również tym posiadającym smartfony Huawei z HMS. Dziś poinformował o kolejnej nowości w postaci nowej wersji aplikacji na smartwache Apple Watch.

Tomasz Perski z Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium:

Niezmiennie stawiamy na mobilność, wygodę i proste rozwiązania. Taka też jest nasza nowa odsłona aplikacji na smartwatche Apple. Działa niezależnie od telefonu i dzięki niej użytkownicy mogą zapłacić BLIKIEM czy wygodnie zatwierdzać operacje zegarkiem, również w placówkach banku. Dlatego to rozwiązanie jest nie tylko przyjazne dla użytkowników, ale też dla środowiska.

Dzięki nowej wersji aplikacji Banku Millennium możliwe będzie między innymi potwierdzanie płatności kodem BLIK lub podgląd salda konta na tarczy zegarka. Wystarczy w tym celu sparować Apple Watch z aplikacją banku, poprzez aktywację opcji Bluetooth, zalogowanie się do aplikacji mobilnej na smartfonie i wprowadzenie kodu PIN.

A oto pełna lista nowych opcji dostępnych na Apple Watch dla klientów banku:

  • płatności BLIK, od wygenerowania kodu po zatwierdzanie transakcji online lub stacjonarnych oraz wpłaty i wypłaty z bankomatów jak również Zakupy bez kodu BLIK,
  • zatwierdzanie płatności kartą w internecie, - zatwierdzanie operacji Autoryzacją Mobilną, zarówno zlecanych online, jak i niektórych operacji w stacjonarnych placówkach banku,
  • podgląd historii transakcji i szczegółów posiadanych produktów na odświeżonej stronie głównej,
  • podgląd kursów walut,
  • ustawienie podglądu salda na tarczy zegarka i korzystanie z innych komplikacji Apple Watch.

To powinno znacznie uprościć i przyspieszyć korzystanie z płatności mobilnych BLIK posiadaczom smartwatchy Apple Watch, zarówno tych dokonywanych w internecie, jak i, a może zwłaszcza w sklepach stacjonarnych.

Źródło: Bank Millennium.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu