2

Apple coś pokaże jeszcze w tym miesiącu. Ale…

Zamieszanie wokół prezentacji przez Apple nowych produktów sięga zenitu. Kilka dni temu, podczas porannego przeglądania wiadomości, znalazłem na co najmniej kilku poważnych stronach informację „iPad 3 zostanie pokazany w styczniu!”. I nie byłoby w tym nic specjalnie zaskakującego gdyby nie fakt, że po kilka godzinach (dosłownie 2-3) wszystkie te strony opublikowały już wpis „iPad 3 […]

Zamieszanie wokół prezentacji przez Apple nowych produktów sięga zenitu. Kilka dni temu, podczas porannego przeglądania wiadomości, znalazłem na co najmniej kilku poważnych stronach informację „iPad 3 zostanie pokazany w styczniu!”. I nie byłoby w tym nic specjalnie zaskakującego gdyby nie fakt, że po kilka godzinach (dosłownie 2-3) wszystkie te strony opublikowały już wpis „iPad 3 NIE ZOSTANIE POKAZANY W STYCZNIU!!!11jeden”. Można było od razu napisać „nie wiemy, czy iPad 3 zostanie pokazany w styczniu” – w sumie wyszłoby podobnie.

My też o iPadzie 3 raczej nic nie wiemy, ale za to potwierdzają się informacje o styczniowej prezentacji Apple.

Wszystkie źródła wydają się jednak być zgodne co do jednego – to nie będzie duża impreza, na której zostanie zaprezentowany nowy hardware. iTV, iPad 3 czy cokolwiek innego będzie musiało jeszcze przypuszczalnie zaczekać. Co zatem będzie?

Mówi się o skupieniu na elektronicznych wydawnictwach i iBooks. Być może Apple przygotowując się na nadchodzącą premierę iPada 3 chce przekazać wydawcom choćby wstępną specyfikację tego urządzenia – tak, aby zdążyli przygotować swoje produkty na jego premierę. Plotki mówią o rozdzielczości ekranu dochodzącej nawet do 2048×1536 – w takim przypadku byłoby co poprawiać względem obecnie znajdujących się w App Storze periodyków.

Dokładnej daty tej nowojorskiej imprezy jeszcze nie znamy, ale gdy tylko wpadnie nam w ręce agenda spotkania lub cokolwiek przedstawiającego więcej szczegółów, to nie omieszkamy się podzielić. Póki co warto nabrać trochę dystansu i nie czekać na wdechu. Grozi zapowietrzeniem.

[źródło, źródło]