Świat

Apple - co pokażesz w 2013 roku?

Michał Majchrzycki
Apple - co pokażesz w 2013 roku?
6

Wiemy już, że w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej wersji systemu OS X na Maki. Pewnie będzie też większa aktualizacja iOS, a także nowy iPhone. Tablet Apple'a zapewne również doczeka się kolejnej odsłony. To jednak z pewnością nie wszystkie nowości, nad jakimi pracują inżynierowie z Cupe...

Wiemy już, że w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej wersji systemu OS X na Maki. Pewnie będzie też większa aktualizacja iOS, a także nowy iPhone. Tablet Apple'a zapewne również doczeka się kolejnej odsłony. To jednak z pewnością nie wszystkie nowości, nad jakimi pracują inżynierowie z Cupertino. Co jeszcze nas czeka w zbliżającym się roku?

Od razu uspokajam wszystkich, którzy nie przepadają na plotkami wyssanymi z palca. Prognozy na temat najbliższych premier Apple'a przedstawił bowiem dość znany i poważany analityk, Gene Munster z firmy Piper Jaffray (via BusinessInsider). Może na początek streszczę, czego spodziewa się Munster, potem przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia.

  • Marzec 2013 - kolejny iPad mini, aktualizacja dotychczasowego Apple TV, może też oczekiwane radio iTunes
  • Czerwiec 2013 - podczas WWDC pokaz iOS 7, a także OS X 10.9, poza tym nowe MacBooki Air
  • Wrzesień 2013 - iPhone 5S, a także nowy iPad dostosowany wyglądem do iPhone'a 5 i iPada mini
  • Listopad 2013 - długo oczekiwana telewizja Apple TV

Co z tego planu wyjdzie, oczywiście nie wiadomo. Muster przewiduje, że Apple w przyszłym roku nie wprowadzi raczej żadnej rewolucji. No, chyba że czymś zupełnie nowym okaże się Apple TV, czyli zapowiadana od jakiegoś czasu platforma telewizyjna. Mnie natomiast bardziej interesuje, czy w przyszłym roku zobaczymy już efekty pracy Jonathana Ive'a, który niedawno objął szefostwo nad działem Human Interface w Apple'u.

Dotychczas Ive miał pieczę nad designe'em produktów Apple'a, teraz zaś dopuszczono go do interfejsów urządzeń. Nie spodziewałbym się tutaj wielkich zmian, ale wpływ wieloletniego współpracownika Steve'a Jobsa może być bardzo interesujący. Kolejny ciekawy produkt, na który wiele osób czeka, to usługa muzyczna na wzór Spotify od Apple'a. Jeżeli Tim Cook chce, aby została dobrze przyjęta, musi się mocno postarać. Spotify, który wielokrotnie testowałem, jest bliski ideału i Apple będzie musiał porządnie wytężyć głowę, aby zaprezentować coś ciekawszego.

Zastanawia mnie też, czy Apple wyda iPhone'a 5S, kontynuując dotychczasową linię, czy też zdecyduje się na większą aktualizację smartfona. Zapewne spory wpływ na to będzie miała obecna sytuacja na rynku.

Grafika: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu