Apple

Apple aktualizuje iOS do wersji 9.2 [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
8

Apple udostępnił wczoraj aktualizację dla swojej platformy mobilnej iOS. Wydanie 9.2 to kilka widocznych nowości oraz szereg poprawek i ulepszeń. Równolegle pojawiły się nowe wydania dla innych systemów - WatchOS oraz OS X. iOS 9.2 i nie tylko Nowa wersja iOS to przede wszystkim poprawki i ule...

Apple udostępnił wczoraj aktualizację dla swojej platformy mobilnej iOS. Wydanie 9.2 to kilka widocznych nowości oraz szereg poprawek i ulepszeń. Równolegle pojawiły się nowe wydania dla innych systemów - WatchOS oraz OS X.

iOS 9.2 i nie tylko

Nowa wersja iOS to przede wszystkim poprawki i ulepszenia. Jest jednak kilka istotnych nowości. Usprawniono zarządzanie playlistami i pobieraniem utworów w Apple Music, dodano sekcję z newsami dnia w Apple News, a także umożliwiono wysyłanie dużych załączników za pośrednictwem Mail Drop. Równolegle debiutują pomniejsze aktualizacje dla innych produktów. WatchOS ma działać teraz stabilniej, a wbudowana w niego asystentka Siri obsługuje język arabski. OS X 10.11.2 wprowadza natomiast drobne poprawki i usprawnia działanie WiFi. Nowe wersje powinny być już dostępne na waszych urządzeniach.

Pixel C oficjalnie

Nietypowy tablet Google'a został zaprezentowany na jesiennej konferencji. Teraz oficjalnie wchodzi do sprzedaży. 10,2 calowe urządzenie z ekranem Quad HD jest napędzane przez potężny procesor Tegra X1. Wyceniono je na 499 dol. za wersję 32 GB i 599 dol. za 64 GB. Dodatkowo za 150 dolarów możemy dokupić magnetyczną klawiaturę pozwalającą przekształcić nasze urządzenie w sprzęt o znacznie większych możliwościach. Oczywiście aktualnie Pixel C nie jest dostępny w Polsce, zatem musicie uzbroić się w cierpliwość.

3D Touch w Instagramie dla Androida

Na iOS Instagram pozwala na podejrzenie zdjęć w okienku pop-up poprzez mocniejsze dotknięcie palcem (słynny 3D Touch). Na Androidzie jednak ta technologia ciągle nie została wdrożona na szerswzą skalę. Mimo to, twórcy Instagrama przenieśli również tutaj tę ciekawą funkcję. Sęk w tym, że zamiast mocniejszego dotknięcia ekranu musimy przytrzymać dłużej palcem. Efekt jest identyczny. Nowa funkcja działa nie tylko na zdjęciach. W ten sposób możemy wywoływać karty z hashtagami czy profile użytkowników. Nowość debiutuje w wersji 7.13.0 Instagrama, która lada moment powinna być dostępna w Google Play.

Humble NeoGeo Bundle

Jeżeli zagrywaliście się kiedyś na NeoGeo i automatach, to najnowszy Humble Bundle jest dla Was. Tym razem w paczce mamy trzy części Metal Slug, The King of Fighters, Sengoku 3 i wiele wiele innych. W niemal każdą grę w wersji demo możemy zagrać bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Część z tytułów natomiast po raz pierwszy debiutuje na PC. Dla miłośników klasyki będzie to prawdziwa gratka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu