Moje przemyślenia

Appaward.pl - ruszamy z naszym konkursem na najlepszą polską aplikacje mobilną!

GM
Grzegorz Marczak
16

Zaczęliśmy rok temu podczas konferencji Generation Mobile 2012. W tym roku natomiast przeobraziliśmy nieco konkurs w osobną inicjatywę czyli Appaward.pl. Chcemy wybrać i pokazać wszystkim najlepsze aplikacje mobilne jakie powstały w naszym kraju od 2012 roku do dziś. Wiem, że mamy się czym chwal...

Zaczęliśmy rok temu podczas konferencji Generation Mobile 2012. W tym roku natomiast przeobraziliśmy nieco konkurs w osobną inicjatywę czyli Appaward.pl. Chcemy wybrać i pokazać wszystkim najlepsze aplikacje mobilne jakie powstały w naszym kraju od 2012 roku do dziś. Wiem, że mamy się czym chwalić - praktycznie codziennie dostajemy zgłoszenia od polskich developerów na Antyapp.pl.

Kiedy i do kiedy?

Zbieranie zgłoszeń do konkursu potrwa do 28 lutego - wszystko co trzeba zrobić to wejść na stronę Appaward.pl i wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy. Jednym z ważniejszych kryteriów jest data powstania aplikacji, przyjmujemy tylko te powstałe od 2012 do dziś. Aplikacje zgłaszamy w 3 kategoriach głównych czyli iOS, Android i Windows Phone oraz z w 7 pod kategoriach tematycznych.

Zwycięzców będziemy wybierać dwutorowo. Poprzez głosowanie internautów (mechanizm Facebookowy) oraz głosami zaproszonego Jury. Głosowanie rozpocznie się po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń czyli 28 lutego. Wyniki oraz uroczyste rozdanie "dyplomów" odbędzie się podczas konferencji Generation Mobile 2013 na którą oczywiście wszystkich serdecznie zapraszam (wejściówki jeszcze są).

Warto zgłosić się już teraz i nie czekać do ostatniej chwili. Stronę konkursu Appaward.pl będziemy za chwilę promować i warto aby wasza aplikacja była już teraz na niej widoczna.

Dlaczego warto się zgłosić?

Nic was to nie kosztuje - ok, może 2 minuty na wypełnienie zgłoszenia. Zyskać można natomiast widoczność swojej aplikacji, z pewnością sporą ilość pobrań dla zwycięskiej aplikacji oraz bardzo dobrą prasę w takich miejscach jak Antyweb i AntyApps. Nie rozdajemy w konkursie pieniędzy ani nagród rzeczowych - chodzi nam bardziej o promocje tego co w Polsce tworzymy w obszarze mobilnym. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić i mamy co pokazywać.

Jury

Za chwilę zostanie ogłoszone na stronie na dzień dzisiejszy mogę natomiast zdradzić, że aplikacje oceniać będą zarówno zawodowi developerzy jak i pasjonaci poszczególnych systemów mobilnych jak również osoby zajmując się biznesem mobilnym. Moim zdaniem bardzo dobra mieszanka pozwalająca obiektywnie wybrać najlepszych.

Ps. Jeśli możecie puścić w swoich kanałach social media info o konkursie - będę wdzięczny. Bardzo zależy mi aby zgłosiło się jak najwięcej ciekawych projektów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu