Apple

Rewolucyjna zmiana w App Store – gracze długo na to czekali

Patryk Koncewicz
Rewolucyjna zmiana w App Store – gracze długo na to czekali
2

Apple aktualizuje zasady App Store – udostępni tam aplikacje, otwierające dostęp do katalogu gier w chmurze.

Dowiedzieliśmy się dziś, że Apple będzie zmuszone udostępnić użytkownikom z Unii Europejskiej możliwość instalowania aplikacji spoza App Store. Firma zapewni sobie możliwość sprawdzenia każdej aplikacji pobranej poza sklepem apek mobilnych. Według osób zaznajomionych z planamiApple planuje także pobierać opłaty od deweloperów, którzy oferują pobieranie aplikacji poza App Store. To jednak nie koniec nowości. Apple w końcu luzuje wieloletnią blokadę aplikacji do strumieniowego przesyłania gier. To świetna informacja dla Microsoftu.

Xbox Cloud Gaming w końcu trafi na urządzenia mobilne Apple

Cloud gaming na dobre zdążył już zagościć w growej kulturze, a dzięki coraz szybszym i stabilniejszym połączeniom internetowym gracze mogą cieszyć się ulubionymi grami na urządzeniach mobilnych, wykorzystując możliwości takich platform, jak Nvidia GeForce Now. No dobra – nie wszyscy gracze.

Źródło: Microsoft

Dotychczas bowiem osoby, które chciały strumieniować gry na urządzeniach Apple, musiały zdawać się na alternatywne rozwiązania, proponowane przez developerów, bo gigant z Cupertino blokował możliwość korzystania z aplikacji takich jak chociażby Xbox Cloud Gaming na iPhone’ach i iPadach. Dotychczas, bo Apple nareszcie aktualizuje zasady App Store i zezwala na udostępnienie tam aplikacji, otwierających dostęp do całego katalogu gier w chmurze. Oczywiście wcześniej ten zakaz dało się ominąć, korzystając przykładowo z wersji przeglądarkowej, ale nie jest to rozwiązanie tak komfortowe, jak dedykowana aplikacja.

Nie wiadomo kiedy Microsoft czy Nvidia wypuszczą aplikacje na iOS czy iPadOS, ale możemy oczekiwać, że firmy już wcześniej wiedziały o planach Apple i są gotowe na długo wyczekiwane zmiany w App Store.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu