Mobile

Nie siedźcie w domu. Instalujcie te aplikacje i ruszajcie na majówkę!

Kamil Świtalski
Nie siedźcie w domu. Instalujcie te aplikacje i ruszajcie na majówkę!
16

Wczoraj proponowaliśmy wam już gry planszowe, a także ciekawe produkcje wieloosobowe na Androida oraz iOS. Wiecie, taki plan zapasowy — jakby pogoda nie dopisała, albo dłużyły się majówkowe wieczory. A dzisiaj kilka propozycji dla miłośników przygód — tych miejskich i... nie tylko!

Foursquare

Platforma: Android, iOS

Foursquare przez lata zmieniał się na naszych oczach. Z aplikacja do check-inów stał się nagle... wyszukiwarką fajnych miejsc w okolicy. I to działa — choć w Polsce usługa dopiero nabiera na znaczeniu, to i tak radzi sobie lepiej niż chociażby Yelp. Jeżeli zatem nie macie czasu na dłuższe poszukiwania i zastanawiacie się co warto zobaczyć lub zjeść w okolicy — uruchomcie Foursquare, sprawdźcie rekomendacje, przeczytajcie komentarze użytkowników i... ruszajcie!

Aplikacje można pobrać w AppStorze oraz Google Play.

Google Trips

Platforma: iOS, Android

Cały pakiet aplikacji ułożony jest alfabetycznie, więc nie zdziwię się, jeżeli druga z aplikacji również będzie wam już doskonale znaną. Google Trips to propozycja, która bazując na naszych rezerwacjach i noclegach automatycznie układa nam plan zwiedzania, dając nam przy tym sporo swobody. I jeżeli byliście zniechęceni platformą po jej starcie (chociażby wymogiem udostępnienia danych z poczty), to spokojnie — zaszło w tej kwestii sporo zmian. A Google zapowiada też kolejne nowości...

Recenzja Google Trips na AntyApps.pl

komoot

Platforma: iOS, Android

Jeżeli planujecie górskie wycieczki, to jedna z aplikacji której zabranie ze sobą zdecydowanie warto rozważyć. Tym bardziej, jeżeli myślicie o nich w kontekście rowerowych przejażdżek. Cały zestaw przygotowanych przez twórców propozycji szlaków, które możemy dowolnie modyfikować; do tego jeszcze kwestia zapisania wszystkiego offline. komoot to platforma stworzona przez pasjonatów górskich wycieczek, dla pasjonatów górskich wycieczek — i to czuć na każdym kroku!

Recenzja komoot na AntyApps.pl

Mapa Turystyczna - szlaki/trasy/mapy górskie

Platforma: iOS, Android

Kolejna propozycja dla tych, którzy kochają górskie wędrówki i poszukują dobrego asystenta. Mapa Turystyczna to kompleksowa platforma, która pozwoli zręcznie wyznaczyć trasy w oparciu o wskazane punkty. Pokazuje też jej długość, automatycznie pokazuje zewnętrzne źródła które powiedzą nam na jej temat coś więcej, a także komentarze użytkowników. Podobnie jak komoot — posiada także wsparcie dla trybu offline.

Aplikację można pobrać w AppStorze oraz Google Play.

Polska na Weekend

Platforma: iOS, Android

Wydawnictwo Pascal słynie z profesjonalnie wykonywanych przewodników turystycznych, a nie dalej niż dwa lata temu zaskoczyło nas fantastycznie przygotowaną publikacją Polska na Weekend, w której zebrali zestaw kilkudziesięciu najciekawszych szlaków turystycznych, którymi warto się udać w naszym kraju. Co ważne — przebycie żadnego z nich nie zajmie nam więcej, niż weekendu. Czyli co, w sam raz na tych kilka dni wolnego! Bo nawet jeżeli chcecie uniknąć korków na drodze, to w tym przypadku nie musicie wyruszać już jutro. Spokojnie możecie zaczekać do soboty, a nawet niedzieli. Dużym atutem tamtejszych propozycji jest to, że wcale nie są to oczywiste trasy i miejsca do zobaczenia!

Recenzja Polska na Weekend na AntyApps.pl

PartyMap

Platforma: Android

To jedna z tych propozycji, która przyda się wyłącznie mieszkańcom największych miast. No cóż, jeżeli z różnych powodów nie udało wam się nigdzie wyjechać, to jeszcze nic straconego — warto sprawdzić co się dzieje w okolicy i wyjść z domu. A patrząc na listę prezentowaną i stale uaktualnianą przez PartyMap — jest tego naprawdę dużo. O aplikacji pisał kiedyś Bartek na łamach AntyApps, od tego czasu jednak sporo się zmieniło. Dlatego jeżeli pamiętacie aplikację sprzed lat, ograniczającą się wyłącznie do Stolicy, to śmiało sprawdźcie jak wiele się tam przez ten czas zmieniło!

Aplikacja można pobrać w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aplikacje