Huawei

Dzięki tej sztuczce aplikacje z Google Mobile Services zamienią się szybko w Huawei Mobile Services

Paweł Winiarski
Dzięki tej sztuczce aplikacje z Google Mobile Services zamienią się szybko w Huawei Mobile Services
12

Z jednej strony Huawei co chwila informuje o nowych aplikacjach w swoim sklepie AppGallery, z drugiej programy korzystające z Google Mobile Services nie działają na smartfonach chińskiej firmy. Możliwe, że dzięki tej nowości wszystko będzie dużo łatwiejsze.

Jak doskonale wiecie, aplikacje bazujące na Google Mobile Serives nie działają prawidłowo na smartfonach Huawei, które z uwagi na amerykańskiego bana zostały pozbawione dostępu do usług Google. Chińska firma dwoi się i troi aby ich własny sklep AppGallery miał jak najwięcej popularnych aplikacji, ale nie każdy producent ma czas, siłę i chęci żeby dostosować swój program do zdecydowanie mniej popularnej usługi. Jak rozumiem, nie jest to też zbyt łatwe - szczególnie jeśli aplikacja bazuje na usługach Google.

Huawei zapowiedział właśnie Choice SDK, czyli oprogramowanie typu open-source, które w skrócie zamienia aktualne appki GMS na appki HMS, co pozwoli ich twórcom zaoszczędzić czas. Według aktualnych informacji wspierane są w tej chwili usługi lokalizacji, logowania, analityki, map i wiadomości. Nie jest to oczywiście cudowne oprogramowanie, które działa jednym kliknięciem i całkowicie eliminuje konieczność dostosowania aplikacji, ale wszystko wskazuje na to, że znacząco przyspieszy czas pojawienia się programów w Huawei Mobile Services, a pewnie niektórych producentów do tego po prostu przekona.

Choice SDK zostało zaprojektowane by pomóc aplikacji Raiffeisen Bank pojawić się na urządzeniach Huawei pozbawionych dostępu do sklepu Google Play. Jak czytamy w informacji prasowej Huawei, .

Jestem bardzo ciekawy jak to oprogramowanie wspierające wpłynie na popularność nowych smartfonów Huawei i ogólnie rozwój Huawei Mobile Services. Co chwila dostaję informacje prasowe o nowych programach, które pojawiają się w AppGallery, a od dłuższego czasu nie spotkałem nikogo, kto kupiłby nowy smartfon Huawei. Z drugiej strony moja recenzja Huawei P40 Lite ogląda się bardzo dobrze. To jak to jest, kupujecie telefony tej firmy?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu