7

Szykuje się pierwszy turniej w Apex Legends. W puli nagród znalazło się 200 000 dolarów

Nowe dzieło Respawn Entertainment jest ostatnio na ustach wszystkich. Apex Legends trafił w gusta graczy na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że chętnych będzie wciąż przybywać. Ta ciekawa wariacja Battle Royale doczeka się niebawem pierwszego turnieju, gdzie w puli znajdzie się aż 200 000 dolarów. W rozgrywkach wezmą udział najpopularniejsi streamerzy, a wszystko pod okiem Twitcha.

Profesjonalne zawody w Apex Legends

Produkcja studia Respawn to niebywałe objawienie tego roku. Prosta, przyjemna i szalenie wciągająca produkcja nastawiona na walki 20 zespołów to jak na razie największy hit, którego nikt nie przewidział. Nic więc dziwnego, że deweloper wraz z Eletronic Arts i Twitch rozpoczynają wielką inicjatywę, gdzie będzie można oglądać popularnych streamerów. Twitch Rivals, bo tak nazywa się całe wydarzenie, będzie podzielony na dwa regiony: EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz Ameryka Północna. Na każdy z nich przeznaczono po 100 tys. dolarów, co łącznie daje aż 200 000 w puli. Kto natomiast weźmie udział w tych rozgrywkach? Na ten moment potwierdzono udział Shrouda, który kiedyś grał profesjonalnie w CS:GO, Dr Disrespect oraz Myth.

Apex Legends - Twitch Rivals

Jak grać Apex? Zobacz nasz wielki poradnik do Apex Legends

Miłą odmianą będą zasady, jakie zaplanowano w stosunku nadchodzących meczów. W Twitch Rivals do walki stanie 16 formacji składających się z trzech zawodników każda. Te natomiast będą miały 4 godziny na zdobycie jak największej ilości punktów. Za co je otrzymają? Za wygrane i eliminacje. Ilość meczów nie gra roli, ważne, aby zmieścić się w określonym czasie. Zwycięży ta drużyna, która uzyska najlepszy wynik. Tego typu zasady nie należą do standardowych. Jestem bardzo ciekaw, jak to wszystko wypadnie w akcji. Na pewno będzie można liczyć na sporą widownię, nie tylko za sprawą gwiazd biorących udział w całym wydarzeniu. Apex Legends jest obecnie numerem jeden na platformie Twitch, gdzie średnia liczba oglądających to około 250 000 użytkowników.

Apex Legends - Twitch Rivals

Niebywały sukces nowej marki Electronic Arts

Niebywałe jest to, że nowa produkcja Respawn Entertainment cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, nie tylko u fanów battle royale. Mnóstwo osób, które do tej pory nie chciały mieć nic wspólnego z tego typu produkcjami z miłą chęcią zanurza się w świat Apexa. Gra jest atrakcyjna dla różnych odbiorców, a przecież działa na dość znanym już schemacie. Dobitnie widać, że gra została zaprojektowana przez ludzi, którzy doskonale rozumieją takie gry jak: Fortnite, PUBG czy COD: Blackout, ale dodając pewne, rzeczy sprawili, że ich produkt jest w pewien sposób bardziej przystępny.

Obecnie w Apex Legends zagrało już ponad 10 milionów osób, a wynik ten stale się powiększa. Sam nie wierzyłem, że można wydać produkcję F2P, gdzie zasady będą proste, rozgrywka przyjemna, a mikrotransakcje nie są krzywdzące. Nie ma nachalnego nacisku na wydawanie pieniędzy, całość działa sprawnie i płynnie, a planowana zawartość na ten rok wskazuje, że gra Respawn nie musi się na razie martwić o brak zainteresowania.