E-sport

Za nieco ponad miesiąc w Krakowie odbędzie się turniej Apex Legends z pulą pół miliona dolarów

AJ
Artur Janczak
0

Najnowsza gra studia Respawn Entertaiment została bardzo pozytywnie odebrana przez graczy. Ludzie dość szybko zaczęli pytać, czy Apex Legends okaże się tytułem e-sportowym? Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, ale nigdy bym nie przypuszczał, że duży turniej z pulą pół miliona dolarów odbędzie się w naszym kraju. Tak, to co przeczytaliście, jest prawdą. Dzisiaj firma Electronic Arts zapowiedziała nadchodzące wydarzenie. Zainteresowani? Bo ja nie mogę się już doczekać!

Apex Legends wita się z Polską

W miniony weekend mogliśmy oglądać zmagania rodzimej reprezentacji podczas turnieju VERSUS GEFORCE RTX. Izak, UrQueeen, Highstyled oraz Leh musieli zdobyć jak najwięcej punktów w Fortnite i Apex Legends. Oczywiście, nasza czwórka okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym podium tej imprezy. Teraz natomiast pojawia się okazja, do wzięcia udziału w pełnoprawnych zawodach battle royale, do której mogą się zgłosić wszyscy. W dniach 13-15 września w Krakowie do walki stanie 80 zespołów, gdzie w każdym będzie po trzech uczestników. Ich celem będzie zajęcie pierwszego miejsca i wysoka wygrana. Cała pula wynosi aż pół miliona dolarów, czyli prawie 2 miliony złotych przeliczając na naszą walutę. Trzeba przyznać, że Electronic Arts atakuje z zaskoczenia, bo chyba nikt nie spodziewał się takiego wydarzenia i to tak szybko.

Kiedy utworzyliśmy dział rywalizacji e-sportowej w grach EA, pragnęliśmy z każdego gracza uczynić gwiazdę, budując rozrywkę przyciągającą miliony graczy i widzów” – podkreślił Todd Sitrin, pełniący we wspomnianym dziale funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego. „Dziś oficjalnie poszerzyliśmy rywalizację e-sportową EA o Apex Legends, grę, która miała jedną z największych premier w historii, a którą do dziś napędza pełna pasji globalna społeczność. Apex Legends Preseason Invitational stanowi kolejny kluczowy krok w naszej e-sportowej przygodzie.

Turniej Apex Legends

Niech wygra najlepszy zespół

Wszyscy uczestnicy rozegrają mecze w systemie podwójnej eliminacji w drabince wygranych. Każdy punkt będzie miał znaczenie i ogólny rezultat wpłynie na to, czy drużyna przejdzie do drabinki wygranych, spadnie do przegranych lub całkowicie odpadnie z całego wydarzenia. Na końcu pozostanie jedynie dwadzieścia najlepszych formacji, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy. Jeżeli macie zgraną paczkę, uważacie, że warto byłoby wciąć udział w takim turnieju, to nie czekajcie. Zgłoście się na ten adres ApexLegendsPreseason@ea.com i koniecznie podajcie swój Origin ID wraz z powiązanymi adresami mailowymi. Jeżeli chcecie poznać wszystkie zasady, to te znajdziecie tutaj. Jeszcze nie wiadomo, czy rozgrywki będą z udziałem publiczności, ale EA zapewnia, że niebawem udostępni informacje na ten temat. Zatem musicie uzbroić się w cierpliwość.

Osobiście, bardzo bym chciał wziąć udział w tym turnieju, jako obserwator. W Apex Legends gram naprawdę dużo i obecnie to mój numer jeden wśród sieciowych FPS-ów. Takie rozgrywki i to na dodatek w Polsce? Nie, tego nie będzie można przegapić. Jeżeli nie na miejscu, to chociaż przed monitorem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu