Felietony

Aparat Instagram stanie się rzeczywistością dzięki firmie Polaroid - będzie hit?

Marcin Kamiński
Aparat Instagram stanie się rzeczywistością dzięki firmie Polaroid - będzie hit?
15

W maju 2012 roku pierwszy raz zapowiedzieliśmy nadejście aparatu fotograficznego, którego działanie będzie bardzo zbliżone do aplikacji Instagram. Po niespełna roku doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi, że urządzenie faktycznie trafi na rynek! Wszystko dzięki porozumieniu firmy Socialmatic oraz ma...

W maju 2012 roku pierwszy raz zapowiedzieliśmy nadejście aparatu fotograficznego, którego działanie będzie bardzo zbliżone do aplikacji Instagram. Po niespełna roku doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi, że urządzenie faktycznie trafi na rynek! Wszystko dzięki porozumieniu firmy Socialmatic oraz marki Polaroid, znanej z produkcji aparatów fotograficznych drukujących gotowe zdjęcie zaraz po ich wykonaniu. Czy nowy model stanie się hitem? 100 milionów użytkowników Instagrama może sugerować, że tak!

Wizja aparatu w stylu Instagram zrodziła się w ADR Studio w maju 2012 roku. Po tym jak wizualizacje aparatu podbiły serca internautów, szybko powstała firma Socialmatic. Dzięki jej usilnym staraniom udało się przekonać do współpracy markę Polaroid, doskonale znaną starszym czytelnikom z produkcji aparatów z wbudowanymi drukarkami. Dzisiaj dzięki połączeniu mody na robienie zdjęć za pomocą telefonów komórkowych i dzieleniu się nimi ze znajomymi z możliwością wydrukowania fotografii niemal natychmiast po jej wykonaniu zarówno Socialmatic jak i Polaroid chcą osiągnąć sukces. Drogą do sukcesu i wszczęcia małej rewolucji w świecie fotografii ma być umiejętne połączenie sprzętu i oprogramowania.

Aparat w stylu Instagram jest obecnie w fazie projektu, dlatego wszystkie publikowane zdjęcia urządzenia należy traktować jako poglądowe. Niewiele wiemy również o dokładnej specyfikacji technicznej - mówi się o łączności 3G oraz Wi-Fi, co umożliwi publikowanie zdjęć w sieciach społecznościowych bezpośrednio z aparatu. Do naszej dyspozycji oddany będzie ekran dotykowy oraz 16 GB wbudowanej pamięci. Wydrukowane zdjęcie będzie posiadało przylepny pasek umożlwiający powieszenie go na ścianie czy lodówce, a mały kod QR dodany w rogu pozwoli na śledzenie autora zdjęcia w serwisie Instagram.

Aparat do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie 2013 roku. Czy okaże się hitem? Moim zdaniem ma na to duże szanse. Mimo, iż Jan anonsując aparat jeszcze w 2012 roku był do niego sceptycznie nastawiony. Jak pokazał czas, Instagram przeżył próbę czasu i nadal rozwija się w szybkim tempie, co udowadnia liczba ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie. Zapowiadane urządzenie dzięki połączeniu z internetem może zastąpić smartfona w robieniu i udostępnianiu fotografii, a możliwość drukowania będzie tylko dodatkowym plusem. Może dzięki aparatowi w stylu Instagram odżyje moda na drukowane zdjęcia, tak zapomniane w erze fotografii cyfrowej? Ja jestem za!

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagrampolaroid