Felietony

AnySend - najprostszy sposób na dzielenie się plikami pomiędzy dwoma urządzeniami z Androidem

Michał Szabłowski
AnySend - najprostszy sposób na dzielenie się plikami pomiędzy dwoma urządzeniami z Androidem
3

Czy często zdarza się Wam przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami przenośnymi? Istnieje co najmniej kilka dobrych sposobów na podzielenie się nowym zdjęciem, dokumentem lub instalką aplikacji, jednak żaden z nich nie działa tak szybko, i nie jest tak prosty w obsłudze jak AnySend. Szkoda tylko, że nie...

Czy często zdarza się Wam przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami przenośnymi? Istnieje co najmniej kilka dobrych sposobów na podzielenie się nowym zdjęciem, dokumentem lub instalką aplikacji, jednak żaden z nich nie działa tak szybko, i nie jest tak prosty w obsłudze jak AnySend. Szkoda tylko, że nie wszyscy posiadacze smartfonów i tabletów będą mogli się nim cieszyć.

Aplikację tę namierzyłem tuż przed weekendem, kiedy to chciałem przesłać swojej lepszej połówce serię zdjęć z urlopu. Nie zależało mi na umieszczeniu ich w chmurze, nie chciałem się też bawić w załączanie ogromnej ilości plików jako załącznik do wiadomości elektronicznej. Jak to zwykle bywa, potrzeba okazała się być matką wynalazku (w tym przypadku - odkrycia). Po chwili grzebania w ogromnej ilości aplikacji dostępnych w sklepie Google Play trafiłem na AnySend i od razu się zakochałem.

AnySend jest prostą jak drut w obsłudze aplikacją umożliwiającą błyskawiczne przesyłanie plików pomiędzy dwoma smartfonami lub tabletami z systemem Android (2.1 i nowszymi). Wystarczy, że dane urządzenia mają zainstalowaną aplikację i znajdują się w zasięgu jednej sieci Wi-Fi. Po uruchomieniu AnySend wyświetla się one w menu głównym ze swoimi domyślnymi nazwami. Aplikacja na szczęście umożliwia ich zmianę, jak również dodanie zdjęcia profilowego oraz umieszczenie konkretnych gadżetów na zaufanej liście nadawców.

Aplikacja, gdy nie zostanie przez nas specjalnie zamknięta, działa domyślnie w tle i powiadamia nas (wibracją i/lub dźwiękiem) o każdej nadchodzącej przesyłce. Miłym dodatkiem, a w zasadzie jego brakiem, jest brak jakichkolwiek reklam pojawiających się wraz z darmowymi aplikacjami.

Jedynym minusem aplikacji jest jej brak kompatybilności z urządzeniami mobilnymi z innymi systemami oraz komputerami podłączonymi do tej samej sieci bezprzewodowej. Czy za dużo wymagam?

Jeśli macie w domu więcej niż jedno urządzenie przenośne z systemem firmy Google lub w pracy lubicie przesyłać sobie z kumplami pliki, wtedy AnySend jest dla Was. Gorąco polecam aplikację AnySend autorstwa Adylitica, Inc. - znajdziecie ją w sklepie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu