Moje przemyślenia

Bramki szukam - ale nie na Wikipedia

GM
Grzegorz Marczak
74

Planuję kupić synowi (który jest zapalonym piłkarzem) bramkę do piłki nożnej. Szukam więc w internecie czegoś trwałego i jednocześnie niezbyt drogie. Zaczynam od Google, Allegro już przejrzałem. Wpisuję więc hasło bramka piłkarska i co widzę? Oprócz reklam na pierwszym miejscu Wikipedia która tł...

Planuję kupić synowi (który jest zapalonym piłkarzem) bramkę do piłki nożnej. Szukam więc w internecie czegoś trwałego i jednocześnie niezbyt drogie. Zaczynam od Google, Allegro już przejrzałem.

Wpisuję więc hasło bramka piłkarska i co widzę? Oprócz reklam na pierwszym miejscu Wikipedia która tłumaczy mi co to jest bramka i co to jest piłka nożna. Piękne prawda? Właściwie dzisiaj trudno jest wpisać hasło w którym wiki nie będzie na pierwszym miejscu - co z tego, że nie tego oczekuje internauta i że nie ma to za wiele wspólnego z jakościowym wyszukiwaniem. Zawsze wypływa wikipedia...

To jakaś miłość z wzajemnością jest pomiędzy Google a Wiki bo nikt mi nie powie, że strona z hasłem o bramce z dwom zdaniami zasługuje na to aby ją wpychać na pierwsze miejsce.

I żeby była jasność, rozumiem że składnie można poprawić i znaleźć to co się chce ale dlaczego na pierwszym miejscu w Google mamy taki oto pełny merytoryczny wpis:

"na boisku piłkarskim dwa pionowe słupki i poprzeczka wraz linią bramkową na murawie boiska tworzą pewną ograniczoną powierzchnię, której przekroczenie przez piłkę pełnym obwodem powoduje zdobycie gola dla drużyny, zgodnie z zasadami gry w piłkę nożną. Bramka mierzy 244 cm wysokości i 732 cm szerokości. Z tyłu bramki doczepiona jest siatka służąca do wyłapywania piłki, zwykle uwidacznia też zdobycie gola.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu