Off topic

Support Microsoftu oddzwonił po 10 latach

GM
Grzegorz Marczak
13

Autor blog bicbickers (skąd wkleiłem powyższy obrazek) opisał na nim dość ciekawą sytuację jaka miała miejsce. Otóż 8 stycznia roku 2008 jego rodzice odebrali telefon z supportu Microsoftu z informacją, że jego problem został rozwiązany i że skontaktują się później aby to potwierdzić. Pon...Autor blog bicbickers (skąd wkleiłem powyższy obrazek) opisał na nim dość ciekawą sytuację jaka miała miejsce. Otóż 8 stycznia roku 2008 jego rodzice odebrali telefon z supportu Microsoftu z informacją, że jego problem został rozwiązany i że skontaktują się później aby to potwierdzić.

Ponieważ osoba do której dzwoniono nie mieszka już od lat z rodzicami dlatego padło podejrzenie, że jest to jakaś próba wyłudzenia danych. BIC (bloger opisujący tę historię) postanowił sprawdzić biling i faktycznie okazało się, że dzwonił support MS. Więc zadzwonił aby do nich aby dowiedzieć się o co chodzi.

Okazało się, że support Microsoftu odpowiedział na zgłoszenie, które zarejestrowane było 7 stycznia 1998 roku ! Prawdopodobną przyczyną tego wydarzenia jest pomyłka w zapisaniu daty kiedy support miał się skontaktować z klientem. Serwis miał się skontaktować w sprawie zgłoszenia 8 stycznia 1998 roku (1/8/98), ktoś jednak pomylił blisko siebie znajdujące się klawisze i wyszło z tego 1/8/08 czyli zamiast liczby 9 zostało wprowadzone 0.

Jak widać solidny serwis firmy Microsoft oddzwoniło do klienta po 10 latach od daty zgłoszenia ! - i niech nikt teraz nie mówi, że MS nie dba o swoich użytkowników :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu