Off topic

Support Microsoftu oddzwonił po 10 latach

Grzegorz Marczak
Support  Microsoftu oddzwonił po 10 latach
13

Autor blog bicbickers (skąd wkleiłem powyższy obrazek) opisał na nim dość ciekawą sytuację jaka miała miejsce. Otóż 8 stycznia roku 2008 jego rodzice odebrali telefon z supportu Microsoftu z informacją, że jego problem został rozwiązany i że skontaktują się później aby to potwierdzić. Pon...Autor blog bicbickers (skąd wkleiłem powyższy obrazek) opisał na nim dość ciekawą sytuację jaka miała miejsce. Otóż 8 stycznia roku 2008 jego rodzice odebrali telefon z supportu Microsoftu z informacją, że jego problem został rozwiązany i że skontaktują się później aby to potwierdzić.

Ponieważ osoba do której dzwoniono nie mieszka już od lat z rodzicami dlatego padło podejrzenie, że jest to jakaś próba wyłudzenia danych. BIC (bloger opisujący tę historię) postanowił sprawdzić biling i faktycznie okazało się, że dzwonił support MS. Więc zadzwonił aby do nich aby dowiedzieć się o co chodzi.

Okazało się, że support Microsoftu odpowiedział na zgłoszenie, które zarejestrowane było 7 stycznia 1998 roku ! Prawdopodobną przyczyną tego wydarzenia jest pomyłka w zapisaniu daty kiedy support miał się skontaktować z klientem. Serwis miał się skontaktować w sprawie zgłoszenia 8 stycznia 1998 roku (1/8/98), ktoś jednak pomylił blisko siebie znajdujące się klawisze i wyszło z tego 1/8/08 czyli zamiast liczby 9 zostało wprowadzone 0.

Jak widać solidny serwis firmy Microsoft oddzwoniło do klienta po 10 latach od daty zgłoszenia ! - i niech nikt teraz nie mówi, że MS nie dba o swoich użytkowników :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu