E-sport

Antyweb oficjalnym partnerem Intel Extreme Masters 2016! Zaczynamy

Grzegorz Marczak
Antyweb oficjalnym partnerem Intel Extreme Masters 2016! Zaczynamy
19

Znowu jedziemy do Katowic! Bardzo miło mi poinformować, że Antyweb jest oficjalnym partnerem największej imprezy e-sportowej na świecie, czyli Intel Extreme Master 2016.

Między 4 a 6 marca 2016 r. w katowickim Spodku już po raz czwarty odbędzie się Intel Extreme Masters 2016, czyli mistrzostwa świata gier komputerowych. Jednocześnie to już trzeci raz, kiedy Katowice będą gospodarzem finału IEM – ostatniej imprezy sezonu. Będzie ona podsumowaniem dziesiątego, jubileuszowego sezonu jednej z najbardziej prestiżowych serii rozgrywek e-sportowych. W tegorocznej edycji do oficjalnego zestawu tytułów dołączy popularna gra zespołowa Counter Strike: Global Offensive.

Jako redakcja będziemy relacjonować dla was wydarzenia związane z tą imprezą. Niedługo uruchamiamy specjalną stronę IEMLive, na której będziecie mogli razem z nami przeżywać emocje jakich dostarcza IEM. Nasza ekipa pojawi się też oczywiście na imprezie z kamerą. Jeśli chcecie dołączyć do relacjonowania razem z nami IEM2016 tak aby wasze wpisy również były widoczne w naszej relacji to prosimy o używanie tagu #IEMLive

https://youtu.be/MaID44wzcGs?list=PLpY1ejwYBgqBgf1GqHq4HomhvzrFHNMsw
Tak było na IEM 2015

To jednak nie wszystko, jeszcze dziś na Antyweb wystartuje konkurs, w którym będziecie mogli zdobyć 30 wejściówek (każda uprawnia do wejścia na jeden dzień imprezy poza kolejką). Także warto dzisiaj pilnie obserwować Antyweb aby nie przegapić okazji.

Dlaczego warto jechać na IEM (zobaczcie jak było w zeszłym roku)? Chyba nie bardzo jest sens o tym pisać, patrząc po rekordach jakie pobiła impreza w roku 2015. Właściwie każdy fan gier i e-sportu datę 4-6 marca ma już dawno zarezerwowaną w kalendarzu. Według agencji analitycznej Newzoo na świecie jest obecnie 160 milionów ludzi, którzy wykazują zainteresowane wydarzeniami e-sportowymi. 40 proc. z nich jest jedynie biernymi widzami i nie miało dotychczas do czynienia z żadną z gier królujących na turniejach. Podobnie jak w prawdziwej dyscyplinie sportowej są więc jedynie kibicami.

Wspominam o tym dlatego, że osobiście z biernego kibica stałem się kibicem mocno "czynnym". Praktycznie każdego wieczoru zasiadam z ekipą do Counter Strike i ćwiczę tak zwanego skilla. Wkręciłem się strasznie w granie w Counter Strike i dlatego z jeszcze większą przyjemnością i zaangażowaniem będę oglądał sobotnie finały CS GO.

Intel Extreme Masters 2016 to nie tylko finały e-sportowych rozgrywek. Od zeszłego roku organizatorzy poszerzają imprezę również o targi elektronicznej rozrywki IEM Expo, zorganizowane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przylegającego do Spodka. Najwięksi światowi producenci sprzętu komputerowego zaprezentują tam swoje produkty. Organizatorzy zaplanowali ponadto liczne dodatkowe atrakcje, a także wydarzenia towarzyszące. Szczegółowe informacje na ich temat zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

Bardzo się cieszę, że Antyweb jest partnerem tak świetnej imprezy.
Zaczynamy IEM 2016!

źródło grafiki: ESL Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu