Mobile

AntyApps wybrało najlepsze gry i aplikacje roku 2014 na Windows Phone

Konrad Kozłowski
AntyApps wybrało najlepsze gry i aplikacje roku 2014 na Windows Phone
27

Windows Phone stale się rozwija i powolutku zaczyna doganiać konkurencję. Także w kwestii dostępnych gier i aplikacji, a w tym roku doczekaliśmy się naprawdę ciekawych premier w obydwu kategoriach. Wskazanie najlepszych z nich nie byo łatwe, udało się i wspólnymi siłami całego zespołu AntyApps wybra...

Windows Phone stale się rozwija i powolutku zaczyna doganiać konkurencję. Także w kwestii dostępnych gier i aplikacji, a w tym roku doczekaliśmy się naprawdę ciekawych premier w obydwu kategoriach. Wskazanie najlepszych z nich nie byo łatwe, udało się i wspólnymi siłami całego zespołu AntyApps wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem gry i aplikacje dla Waszych smartfonów z Windows Phone.

Artykuł pochodzi z serwisu z recenzjami aplikacji mobilnych AntyApps.

Movie Creator

Microsoft podkreśla, że do stworzenia klipu z wykorzystaniem aplikacji Movie Creator wystarczą cztery proste kroki. Nie są to słowa rzucane na wiatr, bo faktycznie tak jest. Całość działa na zasadzie prostego kreatora, który właściwie prowadzi użytkownika za rękę, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna. Prostota nie oznacza jednak ograniczonych możliwości, bo Movie Creator pozwala na całkiem wiele. Program jest dostępny całkowicie bezpłatnie i posiada spolszczony interfejs, a dopisek beta wyraźnie daje do zrozumienia, że będzie stale udoskonalany. Zdecydowanie warto.

Link do wpisu.

Life Tracker Pro+

Life Tracker Pro+ to kolejna aplikacja wykorzystują technologię Sensore Core, którą zaimplementowano w smartfonach Lumia: 1520, 930, 830, 735, 730, 635, 630. Aplikacja zbiera w jednym miejscu całą naszą aktywność fizyczną. Możemy zatem znaleźć tutaj informacje o tym, jaki dystans danego dnia przebyliśmy, a także ile kroków i w jakim czasie zrobiliśmy. Wszystko to jest łączone z danymi o spalonych kolorach, wysokości, na jakiej się znajdowaliśmy, a nawet danymi dotyczącymi lokalizacji. Aplikacja potrafi nawet wskazywać miejsca, w których znajdowaliśmy się najdłużej. Wisienkę na torcie stanowią informacje pogodowe – maksymalna i minimalna temperatura oraz dane dotyczące opadów – wszystko w bardzo przystępnej formie wykresów.

Link do wpisu.

Converge

Miłośnicy nowinek technologicznych zapewne dobrze wiedzą, z jakich narzędzi korzystać, aby uzyskać dostęp do swoich ulubionych serwisów. Czasem jednak na rynku pojawia się perełka, która pozwala robić to szybciej, sprawniej i przyjemniej. Tak pokrótce można opisać agregator newsów technologicznych Converge, który z marszu zachwyca świetnym interfejsem.

Link do wpisu.

Flipagram

Aplikacja służy do tworzenia klipów wideo (pokazów slajdów) z naszych fotografii i umieszczania ich na naszych instagramowych profilach. Działanie programu jest szalenie proste. Najpierw wybieramy zdjęcia, z których chcielibyśmy utworzyć pokaz slajdów. Możemy tutaj sięgnąć do zbiorów na Facebooku, Instagramie lub po prostu przejrzeć pamięć naszego urządzenia. Następnie przystępujemy do działania i nakładamy filtr oraz personalizujemy nasz twór. Do tego możemy dodać również odpowiedni podkład muzyczny i wskazać czas, przez który wyświetlane są fotografie. Co istotne, nie musimy się ograniczać do ogólnych ustawień i każda z fotografii może mieć własny czas wyświetlania.

Link do wpisu.

OLX

OLX.pl (wcześniej Tablica.pl) to jeden z największych serwisów z ogłoszeniami w Polsce. Pozycja ta niewątpliwie zobowiązuje do posiadania aplikacji mobilnej na różne platformy. Sam program prezentuje się ciekawie. Jest to stylistyka typowa dla Windowsa Phone, a więc możemy spodziewać się minimalistycznych i oszczędnych elementów, kafelków oraz dużych wpływów flat designu. To wszystko dobrze ze sobą współgra. Twórcom udało się zachować spójność, a przy tym uczynić program po prostu przyjemnym dla oka. Nie jest to może najładniejsza aplikacja na WP, ale z całą pewnością plasuje się w czołówce.

Link do wpisu.

Lumia Gestures

Ekrany dotykowe okazały się fenomenem. Co będzie następne? Microsoft może mieć pewien pomysł na obsługę telefonu bez dotykania ekranu – jedyne co musimy zrobić to zainstalować aplikację Lumia Gestures i wybrać te gesty, które nas interesują.

Link do wpisu.

PhotoMath


PhotoMath, czyli kalkulator do którego danych tradycyjnym sposobem, ręcznie, wprowadzać nie musimy. Wystarczy zrobić zdjęcie.

Link do wpisu.

Office Lens

Office Lens to mały, przenośny skaner, a przynajmniej aplikacja mobilna o takich aspiracjach. Choć bazuje na naszym aparacie, to dzięki dodatkowym narzędziom ma pomóc w skanowaniu treści z dokumentu czy tablicy i ich przechowywaniu.

Link do wpisu.

Minecraft

Po przejęciu studia Mojang przez Microsoft kwestią czasu było pojawienie się pierwszych informacji o wersji Minecrafta dla systemu Windows Phone. No i już jest - jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie trafiła do Sklepu Windows Phone i nie mogło zabraknąć jej w naszym zestawieniu.

Link do Minecraft Pocket Edition.

SPS Football

Mówiąc gra piłkarska na smartfony, mamy najczęściej na myśli zręcznościówkę pozwalającą na toczenie starć przypominających te w FIFIE i PES na pecetach, a w ostateczności menedżera piłkarskiego. A gdyby tak stworzyć tytuł, który zupełnie nie wpisuje się w te kanony, a mimo to jego akcja rozgrywa się na boisku, po którym piłkarze kopią piłkę? Zaintrygowani?

Link do wpisu.

Star Wars: Commander

Uniwersum Gwiezdnych Wojen wchodzi w nową erę, dzięki czemu oprócz nowych filmów i seriali serwowane nam będą także i gry. Jedną z nich jest Star Wars:Commander – darmowa gra strategiczna, w której możemy stanąć po stronie umownego „dobra” lub umownego „zła”. Upraszaczając: wybieramy między Republiką, a Imperium.

Link do wpisu.

GTA: San Andreas

Powrót do San Andreas będzie dla wielu podróżą w czasie i chwil triumfu po zrealizowaniu kolejnej misji lub n-tym już podejściem tego samego zadania. Nie mniej, seria Grand Theft Auto wzbudza przez cały czas tyle emocji, że takie powroty są jak najbardziej wskazane. Tym bardziej, gdy rozgrywka staje się możliwa na urządzeniu, które towarzyszy nam przez cały czas w kieszeni.

Link do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsWindows Phone