Google

Ankiety w Google+ już są i działają bardzo efektownie – nie jak te potworki z Facebooka

Tomasz Popielarczyk
Ankiety w Google+ już są i działają bardzo efektownie – nie jak te potworki z Facebooka
6

Zgodnie z przeciekami i wyciągniętymi z oficjalnej aplikacji mobilnej poszlakami Google+ zostało rozbudowane o funkcję tworzenia ankiet. Rozwiązanie to może nie jest jakoś szczególnie rewolucyjne, bo, prawdę mówiąc, na Facebooku używa się go od dobrych kilku lat (a właściwie już nie, bo wyszło z mod...

Zgodnie z przeciekami i wyciągniętymi z oficjalnej aplikacji mobilnej poszlakami Google+ zostało rozbudowane o funkcję tworzenia ankiet. Rozwiązanie to może nie jest jakoś szczególnie rewolucyjne, bo, prawdę mówiąc, na Facebooku używa się go od dobrych kilku lat (a właściwie już nie, bo wyszło z mody). G+ ma jednak tę przewagę, że tutaj ankiety wyglądają i działają po prostu sto razy lepiej.

Raczej trudno się spodziewać, że ankiety w Google+ zrobią furorę, ale na pewno będą miłym dodatkiem, z którego chętnie sam od czasu do czasu skorzystam. Na razie jednak nie mam na swoim koncie funkcji tworzenia ankiet. Zalały one jednak (dosłownie) mój strumień. Trzeba przyznać, że wyglądają efektownie i niczym nie przypominają tych potworków z Facebooka.

Najprawdopodobniej podstawowym atutem ankiet na G+ będzie dodawanie obrazków do poszczególnych wariantów odpowiedzi. Nie muszą to być statyczne JPG czy PNG. Równie dobrze możemy zastosować animowanego GIF-a. Wówczas całość prezentuje się bardziej efektownie i przyciąga wzrok w strumieniu. Warto zauważyć, że każdą z grafik możemy wyświetlić w trybie pełnoekranowym po kliknięciu w jej prawy górny róg.

Co ciekawe, wygląd ankiety zmienia się w zależności od tego, ile opcji tutaj umieścimy. Przy dwóch, zostają one umieszczone obok siebie, by lepiej odwzorowywać pojedynek. Jeżeli odpowiedzi jest więcej, ankieta ma bardziej klasyczną, pionową strukturę. Kliknięciu którejś z pozycji towarzyszy przyjemna dla oka, subtelna animacja, po której pojawiają się procenty. Nad wszystkim widać liczbę oddanych głosów.

Ankiety prawdopodobnie pojawią się na wszystkich kontach w ciągu najbliższych kilku dni. Będzie można je tworzyć zarówno za pomocą aplikacji mobilnej jak i przeglądarki www. A potem rozpocznie się na Google+ szaleństwo... (obym się mylił).

Aktualizacja

Nie musieliśmy długo czekać. Ankiety już są u mnie i powinny też być na Waszych kontach. Dowód poniżej. A przykładową znajdziecie na profilu Grzegorza Ułana.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu