Filmy

Remakeów nigdy dość? Nowy zwiastun Aniołków Charliego to chyba jednak za wiele

Weronika Makuch
9

Aniołki Charliego wracają... znowu. Zmieniona obsada będzie prawdopodobnie największą względem poprzedniczek.

Aniołki Charliego zdecydowanie nie są nowym tworem. Począwszy od serialu z lat 70., przez filmy w 2000 i 2003 roku, kończąc, chociażby na produkcjach inspirowanych, jak bajka Odlotowe Agentki. Założenie, na jakim opiera się fabuła Aniołków, zna chyba każdy. Trzy atrakcyjne dziewczyny walczą z przestępcami na zlecenie agencji wywiadowczej prowadzonej przez tajemniczego Charliego Townsenda. Agentki nie mają z nim do czynienia osobiście, szef kontaktuje się z nimi poprzez wiadomości głosowe. Pracę dziewczyn "na miejscu" koordynuje Bosley. Czy w najnowszych Aniołkach fabuła zostanie wywrócona do góry nogami?

Nowe Aniołki Charliego do kin wejdą w listopadzie

Właśnie otrzymaliśmy oficjalny zwiastun najnowszych Aniołków. Informacje o obsadzie nie były wielką nowością. O obecności większości aktorek wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. W filmie wystąpią m.in. Naomi Scott (Aladyn, Terra Nova), Elizabeth Banks (Igrzyska Śmierci, Jak urodzić i nie zwariować), Kristen Stewart (Zmierzch, Sils Maria), Ella Balinska, Noah Centineo (Do wszystkich chłopców, których kocham) czy Patrick Stewart (X-Men, Teoria spisku). Za reżyserię i scenariusz wzięła się wspomniana już Elizabeth Banks. Niedawno pisałam o ścieżce dźwiękowej, która wzbudziła w widzach zażenowanie. W przypadku Aniołków na razie jest na odwrót. W filmie pojawi się singiel stworzony przez Arianę Grandę, Miley Cyrus i Lanę Del Rey. Ta kooperacja zebrała pochlebne opinie.

Wszystko, co wiemy o ostatnim Bondzie Craiga. Nadchodzi Bond 25

Jak zapowiada się fabuła najnowszych Aniołków Charliego? Niestety, podobnie jak wszystkie pozostałe. W filmie pojawi się jednak jedna zmiana, trudno powiedzieć, czy jakaś znacząca. Produkcja nie jest osobnym tworem, to kontynuacja znanych wszystkim Aniołków. Dzięki temu poznajemy całkowicie nowe oblicze agencji wywiadowczej. Od tej pory jest ona siecią globalną. Drużyny Aniołków z całego świata kierowane są przez wielu Bosleyów. Zespół, którego poczynania będziemy mieli okazję obejrzeć, koordynowany jest przez kobiecego Bosleya. W tej roli wspominana już Elizabeth Banks.

Najlepsze filmy akcji w historii kina. Które warto obejrzeć?

Sam zwiastun pokazuje nam dokładnie to, czego mogliśmy się spodziewać. Są piękne dziewczyny, są pościgi, wybuchy, walki, gadżety i przebieranki. Aniołki mają co robić, misje nigdy się nie kończą, znowu będą musiały uratować świat. Klasyka klasyków. Czy w takim razie filmem warto w ogóle się zainteresować? Produkcja ma szansę zebrać uwagę fanów aktorek, samej serii oraz tych, dla których Aniołki są całkowitą młodością. Może właśnie przez wzgląd na młodzież, w sprawie soundtracku odezwano się do niezwykle popularnych wśród niej wokalistek? Pozostaje oczywiście reszta świata, która akurat usłyszy o filmie. Malkontenci zgodnie przerabiają słowa z pierwszych sekund zwiastuna. Hollywood: "I think we can remake anything" Everybody else: "just because you can doesn't mean you should."

 

Źródło: Variety

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu