Filmy

Wszystko, co wiemy o ostatnim Bondzie Craiga. Nadchodzi Bond 25

Weronika Makuch
Wszystko, co wiemy o ostatnim Bondzie Craiga. Nadchodzi Bond 25
9

Prace nad kolejnym Bondem trwają w najlepsze. Wciąż dostajemy nowe informacje z planu. Spróbujmy je podsumować.

Nowy film o agencie 007 otrzymał tytuł Bond 25. Pracę nad produkcją ruszyły 28 kwietnia. Od początku film borykał się z opóźnieniami. Pierwsze z nich było spowodowane kontuzją Daniela Craiga, który odgrywa w filmie główną rolę. Aktor musiał przejść operację stawu skokowego po doznaniu kontuzji w trakcie wykonywania wyczynów kaskaderskich na Jamajce. Z nogą Craiga na szczęście wszystko jest już w porządku, po zabiegu prace ruszyły dalej. Według oficjalnych informacji Bonda kręcono w Londynie, Norwegii, Włoszech i na wspomnianej już Jamajce. Ekipa dostała kawał świata do przebycia! Spore odległości i opóźnienia nie powstrzymały ich jednak przed zaplanowaniem premiery na kwiecień 2020 roku.

Bond 25 w kinach od kwietnia 2020 roku

W międzyczasie James Bond zdążył przejść sporą przemianę wewnętrzną. W wywiadach Daniel Craig wyjaśniał, że postać agenta zawsze dopasowywała się do aktualnych dla niej czasów. Bond, którego odgrywa, również musiał coś w sobie zmienić. Doskonale znana fanom serii producentka, Barbara Broccoli (Skyfall, Casino Royale, Spectre), w jednym z wywiadów zdradziła, jak zadziałał na nią ruch #MeToo. Broccoli cieszy się z wpływu, jaki ruch wywarł na społeczeństwo oraz środowisko aktorów. Przyznała, że James Bond zmienił swoje podejście do kobiet. W najnowszej części nie będzie patrzył na nie przedmiotowo, nie będzie oszukiwać i wykorzystywać lgnących do niego dam. Czyżby 007 miał stać się romantykiem?

Najbardziej znany tajny agent? Którego Jamesa Bonda wspominacie najlepiej?

Od dłuższego czasu znamy również skład ekipy pracującej przy dwudziestym piątym filmie o Bondzie. Na fotelu reżysera zasiadł Cary Fukunaga (Detektyw, Jane Eyre), a za napisanie scenariusza odpowiedzialnością obarczono Scotta Z. Burnsa (Ultimatum Bourne'a, Panaceum) oraz Phoebe Waller-Bridge (Obsesja Eve, Crashing). Znana jest również spora część obsady aktorskiej. W filmie wystąpią m.in. Ben Whishaw (Pachnidło: Historia mordercy, Spectre, Skyfall), Ralph Fiennes (Lista Schindlera, Grand Budapest Hotel) i Lea Seydoux (Życie Adeli, Spectre). Szczególnie zaskakujący jest powrót Seydoux. Aktorka ponownie zagra Madeleine Swann, czyli dziewczynę Bonda z filmu Specter. Po raz pierwszy od 1963 roku miłostka Bonda pojawi się w więcej niż jednym filmie kanonicznym.

Bond by się ich nie powstydził. Genialne smartfony do zadań specjalnych

Poznaliśmy również zarys fabuły Bonda 25. Bond zrezygnował z aktywnej służby i cieszy się beztroskim życiem na Jamajce. Jego spokój nie trwa jednak zbyt długo. Na wyspie pojawia się jego stary przyjaciel, Felix Leiter, aby prosić go o pomoc. Misja, rzecz jasna, okazuje się dużo trudniejsza, niż się spodziewano. Ostatecznie Bond będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym złoczyńcą uzbrojonym w niebezpieczną technologię. Jak łatwo zauważyć, dostaniemy klasyczną historię, w której to emerytowany agent musi ratować wszystkim tyłki. Zachęcam jednak do obejrzenia filmu, bo będzie to ostatnia produkcja bondowska z Danielem Craigiem w roli głównej. Aktor potwierdził oficjalnie, że kończy swoją przygodę ze znanym agentem.

O ewolucji gadżetów Bonda

Otrzymaliśmy również krótki materiał prezentujący pracę na planie Bonda 25. Wygląda na to, że wszystko idzie po myśli twórców, mimo kilku wpadek po drodze. Ekipa w międzyczasie musiała borykać się nie tylko z kontuzją Craiga, ale i wybuchem na planie oraz podglądaczem, który poustawiał ukryte kamery w otoczeniu aktorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu