Facebook

Animowane zdjęcia profilowe na Facebooku to będzie jakaś pomyłka [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
4

Facebook zapowiada testy nowego interfejsu stron profilowych. Najważniejszą zmianą mają być tutaj animowane avatary, co pozwoli użytkownikom używać nawet 7-sekundowych gifów. Czy to aby nie przesada? Nowe profilowe faceboookowe https://vimeo.com/140852546 Póki co nowa funkcja jest testowana jed...

Facebook zapowiada testy nowego interfejsu stron profilowych. Najważniejszą zmianą mają być tutaj animowane avatary, co pozwoli użytkownikom używać nawet 7-sekundowych gifów. Czy to aby nie przesada?

Nowe profilowe faceboookowe

https://vimeo.com/140852546

Póki co nowa funkcja jest testowana jedynie w wąskim gronie użytkowników. Mogą oni używać plików GIF trwających do maksymalnie 7 sekund. Pierwsze komentarze sugerują, że rozwiązanie to jest podyktowane potrzebą przyciągnięcia do Facebooka młodszych użytkowników. O ile jednak animowane "profilówki" mogą być dla nich atrakcyjne, o tyle ich niewłaściwe wykorzystanie może być bardzo irytujące dla innych osób. Mnie pomysł lekko przeraził, bo wiąże się z ogromnym bałaganem (ale może tylko demonizuję). Animowane avatary są częścią większej zmiany - redesignu stron profilowych na mobile.

Twitter z planami zniesienia limitu 140 znaków

Jak donosi Re/Code Jack Dorsey został permanentnym CEO Twittera. Tym samym zastąpi on pełniącego tę funkcję Dicka Costolo. Giełda przyjęła bardzo entuzjastycznie zmiany, co poskutkowało wzrostem akcji Twittera o aż 4 proc. Wraz z nimi pojawiły się doniesienia o planowanym zniesieniu limitu 140 znaków, które obecnie tutaj obowiązują. Pytanie, czym wówczas Twitter będzie się różnił od innych serwisów społecznościowych?

Groźny exploit w programie WinRAR

Odkryto groźną lukę w programie do archiwizacji danych WinRAR. Błąd otrzymał status zero-day i może dotyczyć nawet 500 mln użytkowników na całym świecie. Okazuje się, że możliwe jest osadzenie kodu HTML w polu tekstu do wyświetlania w okienku plików SFX. Cyberprzestępcy mogą to wykorzystać nawet do przejęcia kontroli nad komputerem. Błąd dotyczy wszystkich wersji WinRARa włącznie z najnowszą - 5.21.

Android Studio 1.4

Nowa wersja Android Studio, oznaczona numerkiem 1.4 doczekała się szeregu nowych narzędzie do projektowania interfejsu, monitora wydajności, a także szeregu innych zmian. Więcej informacji na temat aktualizacji znajdziecie na stronie Androida. Stamtąd możecie też pobrać nową wersję programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu