Świat

Angry Birds rusza na Faceboka

Grzegorz Marczak
Angry Birds rusza na Faceboka
7

Angry Birds chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to gra która podbiła serca użytkowników mobilnych urządzeń i została pobrana łącznie 75 milionów razy. Dostępna jest w wersjach zarówno na iOS jak również na Androida i na obu tych platformach jest w czołówce najpopularniejszych gier. Po zd...


Angry Birds chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to gra która podbiła serca użytkowników mobilnych urządzeń i została pobrana łącznie 75 milionów razy. Dostępna jest w wersjach zarówno na iOS jak również na Androida i na obu tych platformach jest w czołówce najpopularniejszych gier.

Po zdobyciu praktycznie wszystkiego co było możliwe jeśli chodzi o urządzenia mobilne Angry Birds wybiera się na podbój Facebooka. Na wallu gry pojawiła się niedawno informacja, że będzie ona dostępna na Facebooku w przeciągu miesiąca, a ci co "polubią" stronę gry dostaną wcześniejszy ekskluzywny dostęp do gry (dobry marketing).

Zastanawia mnie jednak jak w Agry Birds zostanie wykorzystany nasz social graph. Wszystkie gry, które do tej pory były popularne na Facebooku były bardzo silnie zintegrowane z naszą siecią znajomych i właściwie większą część swojej funkcjonalności opierały na naszym social graph.

Agry Birds jest to natomiast klasyczna gra jednoosobowa, w które bawimy się sami kontra tak zwany "komputer". Wchodząc na Facebooka autorzy będą musieli więc zrobić coś więcej niż uruchomić grę w oknie serwisu społecznościowego. Osobiście liczę na jakieś zawody, turnieje i inne elementy dzięki którym do zabawy będziemy wciągać naszych znajomych. Może na przykład dostaniemy możliwość budowania konstrukcji, które inni będą musieli niszczyć?

Bardzo ciekawy jestem jak będzie wyglądała przemiana Angry Birds w kontekście Facebooka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookAngry Birds