Google

Do Android TV zmierzają zmiany, na które czekaliśmy długie lata

Piotr Kurek
Do Android TV zmierzają zmiany, na które czekaliśmy długie lata
29

Android TV można lubić, można też na niego narzekać. System napędzający część telewizorów obecnych w naszych domach na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się — czasem na lepsze, czasem na gorsze. Wygląda na to, że Google w końcu zabrał się za jeden, bardzo ważny komponent tego systemu — sklep Google Play.

Nie ma co udawać, że Google Play w wersji na telewizory jest narzędziem udanym. Sklep w swojej obecnej formie wciąż nie jest idealny i daleko mu do tego, z czym mamy do czynienia na urządzeniach mobilnych, czy w przeglądarce komputerowej. Z każdą kolejną odsłoną systemu, Google wprowadzało do niego niewielkie zmiany kosmetyczne, jednak wciąż brakuje mu jednego — wygodnego przeglądania zawartości. To w końcu ma się zmienić.

Zobacz też: Android TV czekają spore zmiany. Co szykuje Google? Do ilu razy sztuka?

Na trwającym Google I/O, na prezentacji poświęconej Android TV zapowiedziano gruntowne przemodelowanie sklepu Google Play i pokazano zmiany, jakie już w najbliższej przyszłości trafią do użytkowników tego systemu. Oprócz nowego interfejsu, który ma usprawnić sposób poruszania się po sklepie, firma zapowiedziała wprowadzenie nowego systemu do finalizowania płatności wewnątrz samej aplikacji. Już na pierwszy rzut oka widać, że odświeżony Google Play ma być wizualnie dopasowany i spójny z interfejsem Android TV w wersji Oreo.

W oczy rzucają się główne odnośniki do gier, aplikacji, wyszukiwarki, czy opcji. Zmianie uległy też kafelki odpowiadające za konkretne pozycje wraz z kartą produktu zawierającą najważniejsze informacje. Zakupy w Google Play też będą ułatwione. Zamiast wpisywania hasła, przy finalizowaniu płatności podawać będziemy wcześniej ustawiony kod PIN, który diametralnie przyspieszy i ułatwi robienie zakupów.

Zobacz też: Google I/O 2019: podsumowanie konferencji

Więcej aplikacji w Google Play na Android TV i nowe urządzenia wspierające system

Przy okazji prezentacji nadchodzących zmian do Google Play, firma pochwaliła się liczbą gier i aplikacji dostępnych na telewizory z systemem Android TV. Ich liczba przekroczyła ostatnio 5000. To o 2000 pozycji więcej niż w zeszłym roku, co jest bardzo dobrą informacją nie tylko dla Google, ale i samych użytkowników, którzy mogą sięgnąć po jeszcze lepsze tytuły. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się zapewnienia, że Android TV w najbliższym czasie zawita na nowych urządzeniach, które do sprzedaży trafią tej jesieni.

Źródło: 9to5Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu