Android

Telemarketerzy mają przekichane. Android nareszcie się z nimi rozprawi

Kamil Świtalski
41

Kto nigdy nie musiał zmagać się z numerami telefonów wydzwaniających do nas i oferujących najrozmaitsze usługi, ten... ma naprawdę dużo szczęścia. Tym bardziej, że męczące połączenia od marketerów czasami nadchodzą w środku nocy — i naprawdę trudno jest z nimi walczyć bez dodatkowych usług. Ale Google zaczyna podchodzić do problemu dość poważnie i już niebawem ma zaoferować stosowne rozwiązanie w swoim dialerze, który od wczoraj dostępny jest w otwartej becie dla wszystkich.

Pojawiły się informacje, jakoby Google pracowało właśnie nad rozwiązaniem dla aplikacji Telefon dostępnej na Androidzie, która miałaby się automatycznie rozprawić ze wszystkimi numerami telefonów, które w ich bazie oznaczone są jako spamerskie. Każdą próbę dodzwonienia się do nas automatycznie przekierowywać miałyby one na pocztę głosową — to o krok dalej od rozwiązania znanego dziś, w ramach którego to na ekranie połączenia przychodzącego po prostu otrzymujemy ostrzeżenie związane ze zidentyfikowanym numerem.

Gdy spamerski numer będzie próbował się do nas dodzwonić nie otrzymamy żadnego powiadomienia, ale spokojnie — będzie on widniał w naszej historii rozmów, no i — rzecz jasna — na poczcie głosowej, jeżeli zdecyduje się nagrać wiadomość.

Najnowsza wersja beta (do której od wczoraj każdy może się zapisać, choć jest ogromny problem z kompatybilnością — prawdopodobnie na tę chwilę wyłącznie na telefonach z linii Nexus, Pixel oraz Android One) już testuje wspomniane rozwiązanie — a w najbliższych tygodniach miałoby ono trafić do szerszej grupy odbiorców. Sam po cichu liczę tylko, że lista tamtejszych numerów nie skończy się na kilkudziesięciu propozycjach ze Stanów Zjednoczonych i będzie równie sprawnie działać na całym świecie — w tym także w Polsce. Wygodne i bez konieczności sięgania po dodatkowe aplikacje, w to mi graj!

Źródło: PCmag

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu