Mobile

Ile trzeba zapłacić za smartfona z Lollipopem? W Polsce już tylko 400 zł [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Ile trzeba zapłacić za smartfona z Lollipopem? W Polsce już tylko 400 zł [prasówka]
27

Dobre wiadomości dla osób, które nie lubią przepłacać za telefony, ale cenią sobie szybko działające i nowoczesne rozwiązania. Sklep Agito.pl uruchamia w Polsce sprzedaż smartfona Karbonn Sparkle V, który został objęty programem Android One. To oznacza, że za śmiesznie małe pieniądze otrzymujemy naj...

Dobre wiadomości dla osób, które nie lubią przepłacać za telefony, ale cenią sobie szybko działające i nowoczesne rozwiązania. Sklep Agito.pl uruchamia w Polsce sprzedaż smartfona Karbonn Sparkle V, który został objęty programem Android One. To oznacza, że za śmiesznie małe pieniądze otrzymujemy najnowszego Androida w low-endowej konfiguracji.

Android One w Polsce

Napędzany czterordzeniowym chipem Mediatek MT6582 i wyposażony w 1 GB RAM-u oraz 4 GB pamięci wewnętrznej Karbonn Sparkle V trafia do sprzedaży z Androidem Lollipop na pokładzie. Nie jest to urządzenie z najwyższej półki, co chyba widać. Wyposażono je w skromny 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 px. Największym atutem jest tutaj czysty, zoptymalizowany i aktualizowany przez 18 miesięcy od światowej premiery (miała miejsce kilka miesięcy temu) system operacyjny. Dziś jest to wersja 5.0.2, ale lada moment powinna pojawić się aktualizacja do 5.1.1. Sam jestem bardzo ciekawy, jak urządzenie sprawdza się w akcji, dlatego postaram się je przetestować w niedalekiej przyszłości. Jak na razie to chyba jedna z najciekawszych pozycji w tym segmencie.

Premiery EA w 2016 roku

W przyszlym roku na rynek wrócą dobrze znane marki ze stajni EA. Firma zapowiedziała kolejną część Need for Speed, a także sequel Mirror's Edge. Niektórych ucieszy pewnie też wieść na temat kolejnej gry z serii Plants vs. Zombies. Firma nie odpuszcza też platform  mobilnych, gdzie również ma zadebiutować nowy NFS - podobno nawet jeszcze w tym roku. Oby tylko znowu nie narzucono żadnej z tych marek tempa, którego nie będzie w stanie wytrzymać. W ten sposób Elektronicy ubili przecież świetne Medal fo Honor.

Więcej reklam w mobilnym Google

Mobila wersja wyszukiwarki Google niebawem będzie lepiej eksponowała reklamy. Google przyznał, że wyszukiwanie na smartfonach i tabletach na kilku rynkach prześcignęło już desktopy. W związku z tym mamy spodziewać się tutaj nowego systemu reklam. W praktyce będzie on trochę przypominał animowaną karuzelę (rodzaj slidera) z obrazkami odnoszącymi się do konkretnych firm. Bezpośrednio z wyszukiwarkami za pomocą Grafu Wiedzy mamy uzyskiwać dostęp do ekranów z np. opiniami na temat kanjp lub hoteli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu