Android

Android Nougat już za chwilę. Wydano ostatnią wersję preview [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Android Nougat już za chwilę. Wydano ostatnią wersję preview [prasówka]
16

Niewykluczone, że Android Nougat zadebiutuje w stabilnej wersji już za kilka tygodni. Na serwerach Google'a pojawiła się bowiem finalna wersja preview.

Android Nougat już prawie

Najnowsza wersja preview (oznaczona numerkiem 5) jest zarazem ostatnią. Teraz Google przygotowuje się do wydania stabilnego, co ma nastąpić jeszcze tego lata. Sam system jest już bardzo stabilny, ale oczywiście nie mamy stuprocentowej pewności - ciągle trwa wyszukiwanie i eliminowanie błędów. Nowy build to, poza masą poprawek, easter egg w postaci minigry Android Neko opartej na "Neko Atsume Kitty Collector". Aby ją aktywować należy stuknąć trzykrotnie wersję Androida w aplikacji ustawień, a następnie podczas edycji ikonek na pasku szybkich ustawień stuknąć trzy znaki zapytania. Jeżeli odważycie się zainstalować testowy build, polecam sprawdzić.

Dwa miliardy kursów Ubera

Pół roku po osiągnięciu kamienia milowego w postaci jednego miliarda przejazdów Uber świętuje kolejny sukces - 2 miliardy. Kto był rekordowym pasażerem? Uber podaje, że trudno takiego wyłonić, bo aż 147 kursów rozpoczęło się w tym samym czasie w 16 krajach - aż 54 z nich zrealizowano w Chinach. Osiągnięcie pierwszego miliarda zajęło Uberowi 6 lat. Osiągnięcie drugiego - 6 miesięcy. Firma ciągle gromadzi fundusze na drodze finansowania, ale rozwija się w imponującym tempie. Najbliższe lata będą dla niej z całą pewnością ciekawe.

Samsung Pay dla Geara S2

Samsung Pay w wersji beta dla zegarka Gear S2 działa już od jakiegoś czasu. Dotąd dostęp do aplikacji był ograniczony - teraz może ją zainstalować każdy użytkownik z USA. Zegarek wykorzystuje wbudowany chip NFC i działa dokładnie tak, jak telefon. Niestety, co zaskakujące, na urządzeniu musimy ponownie skonfigurować wszystkie nasze karty płatnicze. Nie synchronizuje się ono z telefonem (bo Samsung zapewnia, że dane dotyczące naszych kart nie są przechowywane w telefonie - tu należy doszukiwać się przyczyny). Dlaczego poruszam ten wątek? Otóż jeszcze w tym roku Samsung Pay ma ruszyć w Polsce, a to daje nadzieje, ze nad Wisłą też zapłacimy zegarkiem.

Microsoft Flow w Google Play

MS Flow to alternatywa dla IFTTT. Aplikacja integruje się z popularnymi usługami i pozwala nam na zautomatyzowanie pewnych procesów. Pisałem o niej szerzej kilka tygodni temu. W międzyczasie pojawiła się na iOS, a teraz trafia na Androida. Póki co jest to wersja testowa, ale każdy może ją samodzielnie sprawdzić. Program współpracuje m.in. z Instagramem, Facebookiem, Slackiem, Dropboksem i oczywiście serwisami Microsoftu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu