Felietony

Android Developer Challenge z sumą nagród wynoszącą 2 miliony dolarów

Grzegorz Marczak
Android Developer Challenge z sumą nagród wynoszącą 2 miliony dolarów
9

Kolejny konkurs dla developerów aplikacji działających pod Androidem. Szansę ma każdy, wystarczy zgłosić nowo stworzoną aplikację i przypisać ją do jednej z specjalnie stworzonych kategorii (oczywiście musi pasować) - szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Google. Uwagę w konkursach tych...

Kolejny konkurs dla developerów aplikacji działających pod Androidem. Szansę ma każdy, wystarczy zgłosić nowo stworzoną aplikację i przypisać ją do jednej z specjalnie stworzonych kategorii (oczywiście musi pasować) - szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Google.

Uwagę w konkursach tych zwracają z pewnością pieniądze. Za zwycięstwo w danej kategorii (a będzie ich 10) można dostać 100 tysięcy USD (2 miejsce 50 tys a 3 to 25 tysięcy USD). Dodatkowo wybrane zostaną 3 najbardziej popularne i najlepiej oceniane aplikacje wśród wszystkich kategorii za pierwsze trzy miejsca będzie można dostać kolejno 150, 50 i 25 tysięcy. W sumie więc za pierwsze miejsce w kategorii i wśród wszystkich programów można dostać aż 250 tysięcy dolarów!!

W całej tej zabawie bardzo ciekawe wymyślony został sposób oceny aplikacji przez użytkowników. Otóż każdy posiadacz telefonu z system Android będzie mógł głosować na najlepszy program za pomocą specjalnie do tego celu przygotowanej aplikacji. Aplikacja ta będzie pobierać losowo wybrane programy które użytkownik będzie oceniał. Najlepiej ocenione przez użytkowników aplikacje stworzą listy top20 dla każdej z kategorii. W drugiej rundzie użytkownicy również będą mogli głosować aczkolwiek Google i jego jury będzie miało 55% głosów.

Mam nadzieję, że polscy programiści zdecydują się na podjęcie rywalizacji - nagrody są bardzo konkretne szczególnie, że mamy dość atrakcyjny kurs dolara do złotówki. Bariery wejścia są praktycznie takie same dla każdego - inwestujemy więc jedynie swój wolny czas a za to mam szanse na wygranie środków które z powodzeniem pozwolą nam uruchomić własny biznes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglekonkursAndroidhtc g1