Felietony

Życie bez Google jest możliwe. Huawei pokazuje wam jak

Albert Lewandowski
Życie bez Google jest możliwe. Huawei pokazuje wam jak
81

Android bez Google brzmi niewiarygodnie, jednak w praktyce są rozwiązania, które pozwalają na dalsze korzystanie z ich usług. Huawei pokazuje, jak można to zrobić na własną rękę.

Huawei pokazuje alternatywny świat

Obecnie sytuacja Huawei na rynku urządzeń mobilnych nie wygląda najlepiej. Przede wszystkim chodzi tu o rynek europejski i amerykański, na którym pozycja firmy bez dostępu do usług amerykańskich firm jest wyjątkowo słaba. Trzeba przyznać, że mało klientów będzie się chciało zdecydować na taką propozycję. Po co komu telefon z systemem od Google, jeżeli nie będzie tam najlepszych rzeczy od Google? Na szczęście społeczność cały czas dba o to, aby radzić sobie z takimi problemami. Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań.

Przeczytaj także: Te smartfony Huawei dostaną Androida 10.

Przeczytaj również: Android bez usług Google dzięki /e/.

Ostatnio oczywiście użytkownicy Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro spróbowali swoich sil, używając do pominięcia Usług Google Play aplikacji o nazwie LZ Play. Niestety, w ciągu ostatnich dni firma z Mountain View uznała, że czas zadbać o to, aby nie działała i jak postanowili tak też zrobili. Oczywiście taka reakcja musiała wiązać się z tym, że kolejne osoby rozpoczęły pracę nad czymś nowym. Według najnowszych informacji wkrótce doczekamy się kolejnej łatki, która pozwoli na szybkie i łatwe instalowanie Usług Google Play. Co więcej, ostatnie raporty wskazują na to, że wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń.

Przeczytaj również: Zobacz nowe Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro.

Ciekawsze jest jednak to, że jednocześnie możemy dowiedzieć się, że są pewne problemy z korzystaniem z usług Google Pay. Najprawdopodobniej wynika to z niezgodności z nakładką EMUI od Huawei. Niestety, problem ten może pojawić się również na starszych telefonach, na których Usługi Google Play były preinstalowane. Moim zdaniem byłby to potężny cios w Huawei i Honora, a sami klienci zdecydowanie byliby zirytowani takim obrotem spraw.

Huawei cały czas kombinuje i zastanawia się, jak zapewnić dostęp do Usług Google Play do czasu stworzenia kompletnego swojego ekosystemu. Myślę, że Amerykanie nie będą ułatwiać im tego zadania.

Narodziny trzeciej siły na rynku?

Na razie sprzedaż Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro jest skupiona głównie na Chinach. Poza Państwem Środka trudno o sprzedawanie urządzenia bez zapewnionego dostępu do kluczowych usług Google, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz są używane przez większość użytkowników. Myślę, że Chińczycy będą woleli postawić na swoje oprogramowanie z zapewnionymi wszystkimi aplikacjami. Teraz brzmi to śmiesznie, że Huawei stworzy swoje programy na wzór Apple, ale w perspektywie trzech, czterech lat spokojnie mogą stać się trzecią siłą na rynku.

Sprawdź też: Oto Android 10.

Obecnie Huawei planuje wydać ponad 1 miliard dolarów na zapewnienie większej liczby aplikacji w App Gallery dla Harmony OS. Cieszy fakt, że nie chcą popełnić błędu Microsoftu.

źródło: Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu