Android

Android 8.0 nazywa się Oreo. Odliczanie do premiery czas zacząć! [aktualizacja]

Kamil Świtalski
Android 8.0 nazywa się Oreo. Odliczanie do premiery czas zacząć! [aktualizacja]
50

Plotkom nie było końca. Właśnie dziś Google miał udostępnić wszystkim najnowszą wersję swojego mobilnego systemu, Android 8.0 Oreo. Niestety — póki co... musimy zadowolić się solidną dawką informacji!

Android O to Android 8.0. Oreo

Nowa wersja systemu nie pojawia się na rynku z dnia na dzień. Użytkownicy flagowych smartfonów firmy już od kilku tygodni mają szansę testować wersję beta najnowszego systemu, który znaliśmy jako Android O. Od konferencji na której go zapowiedziano na AntyWeb pojawiały się artykuły, w których zbieraliśmy i podsumowaliśmy wszystkie jego najważniejsze funkcje: ciekawostki i nowości w Android O i cała reszta informacji o Android O, które musicie wiedzieć. W związku z widocznym na drugiej półkuli zaćmieniem słońca pojawiło się dużo plotek sugerujących, że to właśnie dziś nastąpi oficjalna premiera najnowszej wersji systemu. Niestety — nic takiego się nie stało, ale chociaż poznaliśmy jej pełną nazwę. Najnowszy Android oznaczony cyferkami 8.0. to Android Oreo.

Szybszy, lepszy i bezpieczniejszy Android Oreo

Na oficjalnym blogu Google kilkadziesiąt minut temu pojawił się wpis, w którym twórcy oficjalnie przedstawiają światu nowy system. Piszą, że będzie jeszcze potężniejszy, wymieniają szereg nowości których starsi bracia mogą mu pozazdrościć (m.in. tryb picture in picture, autouzupełnianie, szybsze działanie, więcej zabezpieczeń, nowe emoji) i już teraz zapowiadają, że niebawem zawita na Android Open Source Project (AOSP). Wersje dla telefonów Pixel oraz Nexus 5X/6P są już testowane w wersjach, które niebawem trafią do abonamentowych urządzeń — a chwilę później dołączą do nich również Pixel C oraz Nexus Player.

Android 8.0. Premiera

Jednocześnie firma zapewnia, że pracuje w pocie czoła ze swoimi partnerami, aby do końca roku najnowsza wersja systemu zawitała także do urządzeń spod skrzydeł Essential, General Mobile, HMD Global Home of Nokia Phones, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp oraz Sony. Wszystkie urządzenia które zapisane były do bety mogą się także na dniach spodziewać aktualizacji do finalnej wersji!

 

Aktualizacja - są już obrazy systemu!

Google udostępnił od razu pełne obrazy systemu dla swoich urządzeń z rodziny Pixel oraz Nexus. Pobierzecie je za pomocą poniższych linków:

Możecie skorzystać z tych plików i ręcznie zaktualizować swoje smartfony lub poczekać na aktualizacje OTA. Jeżeli zdecydujecie się na tę pierwszą opcję, będziecie potrzebowali ADB na swoim komputerze. Dodatkowo smartfon musi mieć odblokowany bootloader. Po dokonaniu aktualizacji wszystkie dane zostaną wymazane - otrzymamy kompletnie czysty system. Powodzenia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile