Felietony

Android 2.2 przemieni telefon w mini hotspot z dostępem do internetu

Grzegorz Marczak
Android 2.2 przemieni telefon w mini hotspot z dostępem do internetu
24

Niedawno pisałem o tym jak duże wrażenie zrobiło na mnie urządzenie Mifi czyli mini hotpost i dostęp do internetu w jednym. Okazuje się, że w najnowszej wersji mobilnego systemu od Google czyli Androida 2.2 dojdą opcje, dzięki którym będziemy mogli nasz telefon przemienić w coś na kształt Mifi. P...

Niedawno pisałem o tym jak duże wrażenie zrobiło na mnie urządzenie Mifi czyli mini hotpost i dostęp do internetu w jednym. Okazuje się, że w najnowszej wersji mobilnego systemu od Google czyli Androida 2.2 dojdą opcje, dzięki którym będziemy mogli nasz telefon przemienić w coś na kształt Mifi.

Przede wszystkim będzie, więc możliwość udostępnienia internetu przez telefon (tethering). Będzie to można zrobić za pomocą zwykłego kabla USB lub poprzez stworzenie małej sieci WIFI do której podłączą się komputery i inne urządzenia. Zamienimy więc nasz telefon w super mobilny mini hotspot. Zastanawia mnie tylko ile czasu będzie w stanie działać telefon w takim trybie pracy (baterie zapewne długo nie wytrzymają)?
Oprócz tego najnowsza wersja Androida umożliwi również użytkownikom korzystanie z technologii Flash. Czyli bez problemu będziemy mogli odtwarzać wszelkie filmy na stronach internetowych czy też może spróbować zagrać w jakieś flashowe gry (choć brzmi to dziwnie jeśli chodzi o telefon komórkowy).

Według Techcrunch Froyo (robocza nazwa wersji Androida) ukaże się w przeciągu tygodni. Nadal nie wiadomo jednak, jak naprawdę wygląda dystrybucja systemów i kiedy użytkownik poszczególnych telefonów mogą spodziewać się aktualizacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidsystemy mobilne