Felietony

Lokter.pl - dobry polski startup!

Grzegorz Marczak
Lokter.pl - dobry polski startup!
54

Lokter pomysłem przypomina miks serwisu Forsquare z mikroblogiem. Jednak w przeciwieństwie do Foursquare w Lokterze nie jest najważniejsze gdzie teraz jesteśmy i jakie właśnie odkryliśmy miejsca, ale to, co się ciekawego dzieje w okolicy. Zaczynamy, więc zabawę od określenia naszej okolicy lub też z...

Lokter pomysłem przypomina miks serwisu Forsquare z mikroblogiem. Jednak w przeciwieństwie do Foursquare w Lokterze nie jest najważniejsze gdzie teraz jesteśmy i jakie właśnie odkryliśmy miejsca, ale to, co się ciekawego dzieje w okolicy. Zaczynamy, więc zabawę od określenia naszej okolicy lub też znalezieniu miejsce zdefiniowanych już w serwisie. Następnie, jeśli coś ciekawego dzieje się w pobliżu tego miejsca możemy o tym poinformować resztę użytkowników poprzez krótki komunikat.

Znalezione w serwisie miejsca możemy dodać do obserwowanych, przez co w naszym streamie zaczną pojawiać się informacje o wydarzeniach, jakie dodali inni użytkownicy, Każde z wydarzeń czy też wpisów można komentować itp. Lokter przyznaje zresztą odznaki za aktywności chcąc dzięki temu mobilizować użytkowników do większej aktywności.

Oprócz naszego streamu z wydarzeniami w serwisie najważniejszą sekcją jest „rozkład jazdy” czyli w dość ciekawy sposób przygotowany kalendarz z wydarzeniami na które się wybieramy.

Jeśli chodzi o wygląd serwisu oraz dopracowanie elementów wewnątrz to widać, że w Lokter włożono sporo pracy a ludzie, którzy go tworzyli znali się na rzeczy. Podoba mi się też dbałość o szczegóły takie jak prowadzenie blogu serwisu, przygotowane polityki prywatności i regulamin, strona o nas itp. Dzięki takim elementom moim zdaniem rośnie wiarygodność twórców serwisu.

Nie jest jednak idealnie. Największą wadą serwisu jest moim zdaniem to, że na początku nie wiem tak naprawdę, o co chodzi, nawigacja nie pomaga nam też zrozumieć, co jest celem zabawy w Lokterze.

Dla przykładu, mój rozkład jazdy, czyli kalendarz wydarzeń ma pokazywać wydarzenia, na które się wybieram. Przeglądając serwis przez 10 minut nie znalazłem jednak sposobu na oznaczenia wydarzenia tak aby dostało się do mojego kalendarza. Okazało się, że link z opcją „wybieram się” pojawia się dopiero wtedy, kiedy najedziemy myszką na dane wydarzenie – na dodatek jest on w formie bardzo mało czytelnego odnośnika.

Kolejna rzecz – aż prosi się aby zrobić wersję na telefony komórkowe i przy wykorzystaniu GPS-u ułatwić użytkownikom wskazywanie ciekawych miejsc czy wydarzeń. Nie chodzi mi o tak zwany „check in” z forsquare (choć czemu nie?) ale o możliwość dodania prostej notki.

Mimo powyższych uwaga uważam, że Lokter.pl to naprawdę dobry produkt z bardzo fajnym potencjałem na rozwój. Dodam, że jest to jeden z lepszych serwisów z dotacją (prawdopodobnie działanie 8.1) jakie ostatnio widziałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu